Аншлаг у Національній опереті

35
Share Button

Новий театральний сезон у Національній опереті відкрився яскравим гала-концертом при переповненому залі

Дійство розпочалося ще в оновленому фойє, по якому «прогулювалися» артисти у розкішних костюмах, фотографувалися з гостями та створювали атмосферу королівського балу.

Художній керівник театру, народний артист України Богдан Струтинський розповів, що артисти ще до початку сезону зіграли чимало концертів на підтримку військовослужбовців, які захищають Україну на Сході, зокрема для бійців Нацгвардії, прикордонників-зв’язківців, пацієнтів головного військового госпіталю. Окрім того, вони встигли вже привітати вчителів із професійним святом. Разом із тим, режисер-постановник підняв завісу щодо нового сезону, зазначивши що зараз Національна оперета готується до гастролей у Польщі.

Богдан Струтинський
Богдан Струтинський

І як же без прем’єр?! «Надзвичайна прем’єра – це “Звуки музики” Роджерса. Цей відомий мюзикл уперше звучатиме в Україні, він дуже популярний у світі. Ми вибрали для себе шлях представляти в Україні ту музику, яка тут ніколи не гралася, і ті популярні світові мюзикли, які є в Європі», – ділиться думками режисер-постановник.

Звісно ж, Національна оперета не залишить глядачів без уже традиційних «Вечора мюзиклу», величного симфонічного концерту, новорічного «Штраус в опереті». Театр і далі дивуватиме поєднанням стилів, напрямків і жанрів, і гала-концерт – тому підтвердження.

«Сьогоднішній вечір – це і класичний напрямок, такий як симфонічна музика, опера, оперета, і сучасний. Ви побачите класний мюзикл, представлений сьогодні у Європі. Ми не могли пройти повз подібні номери, адже Україна – це Європа. Такий музичний шлях інтеграції України є для нас важливим. Ви також побачите сучасну європейську естраду», – зазначив Богдан Струтинський.

trio

Гала-концерт розпочався «Персидським маршем» Йоганна Штрауса у виконанні оркестру театру, артистів балету та артистів-вокалістів, які вражали не співом, а танцем. Усе наповнилося енергетикою величі та гармонії! І зал завмер…

А далі глядачі поринули у чарівний світ музики. І все це на фоні нових декорацій, збудованих спеціально для відкриття. Гра акторів підсилювалася грою світла, а також відеоефектами, які демонструвалися на екранах по боках сцени.

Як зазначив балетмейстер-постановник Вадим Прокопенко, відкриття прикрашене багатьма прем’єрами: і вокальними, і балетними. Так, постановка на третю частину Симфонії № 3 Йоганнеса Брамса у виконанні балету зірвала шквал аплодисментів.

Ігор Ярошенко, Богдан Струтинський, Вадим Прокопенко
Ігор Ярошенко, Богдан Струтинський, Вадим Прокопенко

«Ми – різножанровий театр: у нас і оперета, і мюзикл. І балет в цьому театрі дуже різноплановий. Сьогодні артисти можуть вийти на класику в пуантах, а завтра взути степове взуття, а потім буде джаз, модерн», – розповідає про своїх підопічних керівник балетної трупи.

Диригент-постановник Ігор Ярошенко також відзначив, що експерименти у театрі тривають, і пошуки нових цікавих рішень у виставах не припиняються.

«Театр перетворюється на потужну і цікаву творчу лабораторію. Хочу наголосити, що тут можуть показати свій талант усі актори без винятку. Наприклад, у артистів хору будуть сольні номери. А бенд, який гратиме «Bensonhurst Blues» складається наполовину з артистів хору. Це говорить про те, що у нашому театрі надзвичайно потужний творчий напрямок і запал», – розповів головний хормейстер.

balet

У першій частині гала-концерту глядачі милувалися класичним мистецтвом – номерами з опер, оперет, фарандолою і канканом. А друге відділення уже показало всю красу сучасної музики й танцю! Публіка оваціями зустріла «Le Temps des Cathеdrales» (із мюзиклу Рікардо Коччанте «Нотр-Дам де Парі»), «Che, Tango, Che» Астора П’яццолли, «Пам’яті Карузо» Лучо Далла, «Milord» (музика Маргеріт Монно, вірші Жоржа Мустакі).

По закінченню концерту глядачі довго не відпускали артистів, аплодуючи їм стоячи й вигукуючи «Браво!»

За традицією художній керівник Національної оперети Богдан Струтинський зі сцени привітав і глядачів, і артистів із початком нового сезону: «У Національній опереті України відкрито 81-й театральний сезон! З любов’ю до вас, глядачі!»

Новий сезон у Національній опереті обов’язково буде надзвичайним: із цікавими прем’єрами, яскравими концертами, вже улюбленими фестивалями й приємними сюрпризами!

Матеріал і фото надані театром

Share Button