“Донкульт” пройде у Львові

96

З 16 до 30 червня у Львові проходитиме Культурний форум «ДОНКУЛЬТ», організований Благодійним фондом «Мистецькі надра» у партнерстві з Центром міської історії та за підтримки Львівської міської і Львівської обласної рад

Ідея проекту «Мистецькі надра» – засобами культури активізувати діалог між регіонами і громадами, демонструючи мистецькі здобутки минулого і сучасні досягнення, показати багатогранність регіонів України. Проект передбачає проведення культурних форумів у географічно протилежних регіонах: про Донбас у Львові, про Галичину у Харкові, про Слобожанщину на Закарпатті тощо.

У рамках форуму заплановано близько 80-ти подій – музичних, літературних, театральних, освітніх тощо у складі великої мультидисциплінарної програми, яка розроблялась у співпраці митців і дослідників мистецтва з Донбасу, Львова та Києва. Ці акції утворять простір для комунікації між Заходом і Сходом, різними середовищами і спільнотами України. Через публічні дискусії і мистецькі рефлексії про минуле й сучасне Донбасу, форум поставить ширші питання, актуальні для країни в цілому.

Музична програма вельми різноманітна. Її відкриє у Львівському палаці мистецтв добре відомий киянам проект «Jazz Kolo» Ігоря Закуса із програмою «Коломийки», у Львівській опері режисер Влад Троїцький представить свою постановку опери «Коріолан» за однойменною п’єсою Вільяма Шекспіра, у «Дзизі» любителі джазу зможуть послухати вільні імпровізації контрабасиста Марка Токаря з колегами. У Львівській філармонії відбудеться концерт симфонічної музики сучасних донецьких композиторів «In memoriam…», в наступні дні у різних залах Любов Якимчук і Марк Токар презентують музично-поетичний перформанс «Розкладання», а Богдан Сегін і Остап Сливинський – синтетичну мистецьку акцію «Приготування». Талановита молода піаністка із Донецька Діна Писаренко виконає сольну програму «Шопен і французька фортепіанна музика ХХ століття» у Львівській національній академії імені Миколи Лисенка, відомий дует «Kiev Piano Duo» гратиме у філармонії сюїти з балетів Сергія Прокоф’єва, а «Ensemble Nostri Temporis» й дует «Блук» у Львівському палаці мистецтв – програму «L’impossible | Територія неможливого діалогу». На різних майданчиках пройдуть також вечори вокальної, камерної, народної та електронної музики.

Завершить форум урочистий концерт «Золота Україна» у Львівській опері. У виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії та Галицького академічного камерного хору під орудою молодого, але вже добре знаного в світі диригента Кирила Карабиця звучатимуть масштабні вокально-симфонічні композиції уродженців Донеччини Івана Карабиця і Сергія Прокоф’єва.

Тож упродовж двох тижнів у місті Лева вируватиме мистецьке життя. Вхід майже на всі заходи – вільний.