Дитяча музична школа №1 ім. Я. Степового

1406
Share Button

Дитяча музична школа №1 ім. Я. Степового почала діяти у 1924 році. Тут першими в Києві почали навчати дітей музиці.
Майже 40 років поспіль ДМШ №1 ім. Я. Степового очолював заслужений діяч культури України Микола Тимоха, який багато зробив не тільки для створення матеріально-технічної бази школи, отримання музичної освіти та естетичного виховання дітей Подільського району м. Києва, а й сприяв популяризації початкової музичної освіти в усій Україні.
Музична школа – це насамперед діти та її випускники. З часом її випускники, покоління за поколінням, здібні, талановиті музиканти та викладачі почали прославляти її на всіх континентах земної кулі. За роки свого існування школу закінчили близько 5000 дітей, з яких значна кількість стала професійними музикантами та викладачами. Школа пишається своїми випускниками, серед яких заслужені артисти України В. Гайдук, В. Пантелеєв, О. Пархоменко, В. Булавко; відомі в Україні та за її межами В. Гладков, В. Самітов, Н. Манько, Л. Добровольська, А. Рощина, Г. Гофман, В. Посвалюк, Л. Бикова, Ю. Гальперин та багатьма іншими своїми випускниками.
ДМШ № 1 ім. Я. Степового стала колискою для інших дитячих музичних шкіл та шкіл мистецтв. Отримавши освіту у вищих мистецьких закладах, чимало випускників школи обрало своїм життєвим шляхом виховання дітей, залучивши їх до світу мистецтва. Відкриття школи стало поштовхом для відкриття інших початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів. Її випускники працювали та працюють сьогодні на керівних посадах у багатьох учбових закладах м. Києва.
Чимало викладачів школи мають державні нагороди, Грамоти та Подяки Міністерства культури та туризму України та Міністерства СРСР.
Сьогодні ДМШ № 1 ім. Я. Степового – це сучасний навчальний заклад з усталеними традиціями, де навчаються багато дітей з усіх районів м. Києва.
Плановий контингент школи – 350 учнів.
У закладі навчаються з фаху: фортепіано, скрипка, віолончель, арфа, флейта, кларнета, труба, валторна, бандура, гітара, баян, акордеону, домра, вокал (академічний та естрадний).
Також у школі діє художнє відділення.
Школа бере активну участь в освітянському та культурному житті нашої столиці. Найталановитіші учні школи є лауреатами міжнародних та всеукраїнських конкурсів, а кращі випускники останніх років стали студентами вищих навчальних мистецьких закладів.
Директор – Сергій Костянтинович Баклан.
Адреса: 04070, м. Київ, вул. Сагайдачного, 39, Подільський район
Телефон: 425-40-57

Share Button