Дитяча музична школа № 3 ім. В. Косенка міста Києва

1052
Share Button

Історія Дитячої музичної школи №3 нараховує вже більше семи десятиліть. Відкрилася школа у 1937 році на базі музичної студії – дитячого філіалу робітничої консерваторії при Будинку культури заводу “Більшовик”. З перших днів роботи тут працював надзвичайно міцний у професійному відношенні колектив – професори Київської консерваторії, кращі викладачі музичного училища. На всю країну тоді були відомі прізвища І. Берковича, М. Геліса, О. Лисаківського, М. Межибовського, Б. Міліча, Д. Берт’є, Е. Падве та інших. Традиції тих років продовжуються у школі й тепер. Її викладачі постійно вносять вагомий вклад у розвиток музичної педагогіки, складають і видають програми, підручники, входять до міського методичного об’єднання.
Важко перелічити найвідоміших та заслужених випускників школи, серед яких відомі в багатьох країнах диригенти Р. Кофман та В. Матюхін; скрипалі З. Вінніков, А. Мельников та А. Вінокуров; піаністи Д. Прощаєв та С. Френкель; композитори В. Губа та А. Денисенко. Багато з вихованців школи працюють за межами України. Провідні артисти театрів, оркестрів, видатні митці сучасності, професори консерваторій, викладачі шкіл та училищ. І всі вони є частиною славетної української культури, частиною історії ДМШ №3 ім. В. Косенка.
Сьогодні колектив школи очолює випускник, член Президії ради директорів України і м. Києва Микола Олександрович Лук’янчук.
І сьогодні учні школи здобувають перемогу та стають лауреатами міських, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, фестивалів, олімпіад та інших творчих змагань.
Плановий контингент закладу – 350 учнів.
У школі діти навчаються з фаху: фортепіано (класичне та естрадне), скрипка, віолончель, альт, контрабас, баян, акордеон, домра, бандура, гітара, гобой, кларнет, саксафон, флейта, труба, тромбон, естрадний вокал, синтезатор.
Також у школі широко розвинено колективне музичення: струнний оркестр, ансамблі скрипалів, домристів, віолончелістів, бандуристів. Нові тенденції в колективному виконавстві вдало втілює камерний ансамбль “Бароко”, в репертуарі якого поєднуються і старовинні, і фольклорні, і сучасні твори. Колективи школи – постійні учасники концертів Київської дитячої філармонії, неодноразові переможці численних музичних фестивалів та конкурсів.
У школі працює перший в Україні відділ композиції та імпровізації. Планується відкриття фольклорного відділу.
Школа постійно співпрацює з квартирою-музеєм Віктора Косенка. Кращим своїм учням надають можливість виступити у музеї провідні викладачі школи.
Директор – Микола Олександрович Лук’янчук.
Адреса: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 78, Голосіївський район
Телефон: 287-30-36, 287-70-48

Share Button