Дитяча школа мистецтв імені Стефана Турчака

438
Share Button

Дитячу школу мистецтв імені Стефана Турчака було засновано спачатку як ДМШ № 18 у 1968 р., а з 1995 року реорганізовано в дитячу школу мистецтв імені Стефана Турчака за адресою: вул. Тираспільська, 49.
Школа розташована у триповерховому навчальному корпусі (побудований 1995 року). Будівля знаходиться на балансі відділу культури Подільської районної держадміністрації м. Києва.
Контингент школи становить 460 учнів, які навчаються на трьох відділеннях:
– музичному (фортепіано, скрипка, віолончель, баян, акордеон, бандура, гітара, домра, балалайка, флейта, ударні інструменти);
– вокально-хоровому (естрадний, академічнийі народний вокал);
– хореографічному;
– художньому;
– театральному.
У школі широко розвинено колективне музикування. Плідно працюють: ансамбль скрипалів «Мелодія», ансамбль бального танцю «Ренесанс», театр хореографічних мініатюр «Родзинки», театр пісні «Криниченька».
У закладі працюють висококваліфіковані педагоги, з яких заслужені діячі мистецтв України Микола Єрошевський (директор школи) та Маргарита Пахомова (завідувач фортепіанним відділом), заслужені працівники культури України Алла Рожок (заступник директора) та Лідія Єрошевська (керівник дитячого театру пісні “Криниченька”).
Школу закінчили понад 1750 випускників, 346 із яких стали професійними музикантами, співаками, художниками, танцюристами або продовжують навчання у вищих закладах культури і мистецтва. Школа пишається своїми учнями, 11 випускників сьогодні працюють у ній викладачами.
Багато учнів перемагають на міських, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, фестивалях, беруть активну участь у концертах, виставках-оглядах образотворчого мистецтва. За високі творчі досягнення найкращих учнів щороку відзначаються дипломами та іменними творчими стипендіями Київського міського голови та голови Подільської районної у м.Києві державної адміністрації.
Традиційними стали звітні концерти учнів та дитячих творчих колективів, концерти до свят для багатодітних сімей району, дітей-сиріт, дітей-інвалідів, а також для ветеранів та жителів району.
У концертній залі школи проводиться багато концертів за участю провідних мистецьких колективів України, таких як Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва, естрадно-симфонічний оркестр України, Національний оркестр народних інструментів, камерний хор «Київ»; своє мистецтво дарували дітям народні артисти України Володимир Ілляшевич, Валерій Буймістер, Лідія Кондрашевська, Сергій Грінченко та інші.
Кожного року в День народження Стефана Турчака провідні солісти Національного театру опери та балету імені Тараса Шевченка виступають на сцені концертної зали школи у концертах, присвячених пам’яті видатного диригента сучасності.
Школа співзасновник Міжнародного телевізійного конкурсу «Південний експрес», Всеукраїнських конкурсів «Музична школа 2010», «Українська родина 2010» та Міжнародного тюрко-татарського конкурсу – фестивалю «Київ-сандугачи». Регулярно у фойє школи проводяться художні виставки робіт учнів школи та міста.
У закладі існує єдина в Україні кімната-музей видатного диригента, Народного артиста СРСР Стефана Турчака.
Адреса: 04136, м. Київ, вул. Тираспольська, 49, Подільський район.
Телефон: 449-73-95

Share Button