
18–19 серпня в селі Іванівнка та місті Ізюм, що на Харківщині, пройде другий літературно-музичний фестиваль «Дорога на Схід». У програмі форуму – виступи гуртів «Тартак», «The Vйо», «Шана», «Жадан і собаки», знакових фігур сучасного українського літературного процесу, а також поетів і музикантів прифронтової зони.
Організатори фестивалю прагнуть означити Ізюмщину на культурній мапі України як один із центрів сучасного фестивального руху. «За останні два роки ми десятки разів з музикантами та поетами їздили з виступами в зону АТО через Ізюм, оскільки він лежить на шляху на Схід, на кордоні Слобожанщини й Донбасу. Але жодного разу в самому Ізюмі не виступали, – розповідає про вибір локації ініціатор фестивалю, поет і музикант Сергій Жадан. – І замислилися: чому? Соціально, культурно він дуже близький до міст Донбасу. До, скажімо, Краматорська, Слов’янська, Дружківки. Він так само потребує нашої співучасті, солідарності. Саме тому цього разу ми вирішили зупинитись в Ізюмі. Ми хочемо, по-перше, привезти сюди митців, котрі вже відбулися, зібрати їх із різних регіонів; а, по-друге, знайти та показати Харківщині, Ізюмщині, які цікаві музиканти, артисти є в її власних куточках».
Пре-паті фестивалю відбудеться 18 серпня на Фазенді «Виноград» у селі Іванівка. Тут влаштують зручний кемпінг і затишну сцену просто неба. Програму розпочне «Лінія Маннергейма» – музично-літературний проект Сергія Жадана, Олега Каданова та Євгена Турчинова. У продовженні вечора – вистава «Альберт, або Найвища форма страти» за участі Юрія Андруховича.
19 серпня фестиваль триватиме в Ізюмі, де працюватимуть три сцени. На першій, у кінотеатрі «Спартак» поруч із поетами Любою Якимчук, Артемом Полежаком, Юрієм Андруховичем, Олексієм Чупою та Дмитром Лазуткіним виступатимуть харківські «П@п@ Карло» і Борис Севастьянов, «Ізобарра Тор» зі Сватового (Луганська область), «Смолова галерея» зі Слов’янська.
Друга сцена розташується у центрі міста, разом із ярмарком. Тут зберуться переважно регіональні етноколективи «Муравський шлях» (Харків), «Берегиня» (Нова Водолага) , «Заграйярочка» (Волноваха), «Калинонька» (Зміївський район) та інші.
На головній сцені, над річкою, звучатимуть українські ска-панк, поп-реґі, фанк та етно-рок.

Також у центрі Ізюма на площі Джона Леннона відкриється мурал із портретом легендарного бітла. Настінний розпис робить група харківських художників на чолі з Андрієм Пальвалєм. Мурал – подарунок місту від головного спонсора фестивалю, Райффайзен Банку Аваль.
Окрім того, охочі зможуть подивитися на зоряне небо Ізюмщини крізь професійний телескоп, який фестивалю надав науково-популярний клуб «Вільний університет Майдан Моніторинг».
Детальну програму фестивалю дивіться за посиланням:
https://docs.google.com/document/d/1iWU1jgEv4l0TGsvi8AuduuL5llrKf4JJR2vY4SbDhiA/edit
Доїхати до фестивалю можна приміськими потягами, регулярними автобусними рейсами або додатковими автобусам з автостанції № 6 «Заводська» у Харкові (станція метро «Індустріальна»).
Бронювання квитків: bus.kharkov.ua або +380 57 732 65 02
Попередній продаж: на автостанціях Харкова (№1, 2, 3, 4, 6) та області.
Розклад автобусів дивіться за посиланням:
https://docs.google.com/document/d/17e1noRN7opuSqZDOdH_KAG9DqGAW2OIceSAcNOpaBF4/edit
Заночувати можна у кемпінгах: на Фазенді «Виноград» з 18-го на 19-е серпня, в Ізюмі, неподалік від головної сцени, над річкою, з 19-го на 20-е. Розміщення безкоштовне, але спальники і намети необхідно мати свої. Організатори забезпечують інфраструктуру кемпігна: вода, туалети, душ (у першому кемпінгу) та охорона.
Зареєструватися для місця у кемпінгу можна за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdaJMExJIh5KZUUyBqM2ANpiRucM27KoUi0bI9dJ2HDfhcf2g/viewform
Їжу можна взяти з собою або купити у ресторані «Фазенда Виноград»:
https://fazendavinograd.com/
За інформацією прес-анонсу