Григорій Верьовка: концерти до ювілею

189

Цьогоріч музична громадськість України відзначає 120-річчя від дня народження Григорія Верьовки.

Григорій Гурійович – в українській музичній культурі постать яскрава, непересічна. Він – хоровий диригент, педагог, автор численних вокальних і хорових композицій, серед яких чільне місце займає жанр хорової обробки народної пісні. Проте чи не найвагомішим творчим набутком митця, який він залишив у спадок рідній культурі, став Український державний народний хор, нині – Національний заслужений академічний український народний хор імені Григорія Верьовки.

Від початку своєї появи у 1943 році і досьогодні цей унікальний виконавський колектив поширює світом українську народну пісню та національне музичне мистецтво. Verevka_GGУ його репертуарі відтворено вокально-музична і танцювальна культура усіх регіонів України. Також хор презентує академічну творчість українських композиторів минулого й сучасності і не лише суто музичну. До його репертуару входять вокально-хореографічні сцени та композиції, народні дійства.

7 та 8 листопада у Великому залі Національної музичної академії України імені Петра Чайковського відбудуться ювілейні концерти Хору, присвячені 120-річчю від дня народження його засновника. Участь у святкових імпрезах візьмуть усі учасники колективу: хор, балет і оркестр. Художній керівник і головний диригент, герой України – Анатолій Авдієвський.

За інформацією прес-релізу