Italia Festival Barocco 2015

56
Share Button

З 25 вересня у Києві розпочнуться концерти другого за ліком «Italia Festival Barocco».

Цей унікальний музичний форум, який минулої осені відкрив киянам красу й чарівність музики італійського бароко, цьогоріч розширить свою географію. Імпрези і заходи фестивалю проходитимуть не лише у столиці нашої держави, а й в Одесі, Львові, і навіть, Мінську. До його організації разом із Посольством Італійської республіки в Україні та Італійським інститутом культури в Україні долучилися Київський та Одеський оперні театри, Національні музичні академії Києва та Львова, Київська й Одеська філармонії, Національний заповідник «Софія Київська», Білоруська державна музична академія, Одеський національний університет імені Іллі Мечникова, церква Св. Юліана у місті Катанія (Італія).

Початок другого «Italia Festival Barocco» в Україні поклав майстер-клас дослідниці старовинної музики, диригента й арт-директора фестивалю Нансі Мілезіс Романо «Музичне бароко від Рима до Венеції», що відбувся 22 вересня у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка.

Pino
Піно де Вітторіо

На п’ятницю заплановане урочисте відкриття форуму, яке пройде у Великій залі Національної філармонії України. Італійський тенор Піно де Вітторіо і солісти ансамблю «I Turchini» – Алессандро Чікколіні (скрипка), Ребека Феррі (барокова віолончель) і Патріція Вароне (клавесин) – презентують слухачам твори композиторів неаполітанської школи, об’єднані назвою «La commedia malinconica» («Меланхолійна комедія»).

Venexiana-2015
Ансамбль “La Venexiana”

Окрім концерту-відкриття у столичній філармонії пройдуть ще три імпрези фестивалю. 29 вересня у виконанні ансамблю «La Venexiana» під орудою вже відомого київським меломанам за концертами торішнього фестивалю диригента-клавесиніста Клаудіо Кавіни і солістів Раффаеле Пе (контр-тенор), Франчески Ломбарді Маццулліні (сопрано), Ефікс Пулео і Даніели Гордіо (скрипка), Антоніо Папетті (віолончель), Давіде Нава (контрабас) і Габріеле Паломба (теорба) прозвучить програма під назвою«Il duello amoroso» («Любовна дуель»).

11
Ансамбль “L’Estravagante”

6 жовтня кияни почують твори італійських митців епохи бароко в інтерпретації співачки Дельфін Галу (контральто) та музикантів ансамблю «Accademia Bizantina» під керуванням клавесиніста Оттавіо Дантоне.

Останньою у переліку київських філармонійних концертів стане імпреза, що запланована на 11 жовтня. У чарівний світ італійського музичного бароко слухачів поведе інструментальний квартет «L’Estravagante» у складі Стефана Монтаріні (скрипка, диригент), Еліза Чіттеріо (скрипка), Франческо Галліджоні (віолончель) і Мауріціо Салерно (клавесин).

Загалом у рамках фестивалю заплановано понад 15 мистецьких подій. Отож стежте за афішами.

 

Валентина КУЛИК

Share Button