Художня зброя перемоги українських мисткинь

25 серпня о 16 годині в Одеській обласній філармонії відбудеться концерт із творів українських композиторок і поетес, котрі написані під час війни. Проєкт «Художня зброя перемоги українських мисткинь» присвячений героїчній боротьбі українського народу проти російських загарбників і реалізується за підтримки Українського культурного фонду

До програми увійшли музичні композиції Алли Загайкевич, Ганни Копійки, Кіри Майденберг-Тодорової, Кармелли Цепколенко, Асматі Чибалашвілі на вірші Юлії Дмитренко-Деспоташвілі, Валерії Жигаліної, Оксани Забужко, Ії Киви, Ліни Костенко. В них у прямій чи символічно-алегоричній формі відтворюються складні реалії воєнного часу, відображаються жахливі картини сучасного життя нашої країни, що потерпає від жорстокої і невиправданої агресії.

Ці твори пролунають у виконані відомого українського ансамблю сучасної музики Senza Sforzando, який є базовим колективом усесвітньо відомого фестивалю «Два дні й дві ночі нової музики» в Одесі. Звучання супроводжуватиметься фрагментами з документальних стрічок про злочини російських окупантів: «Фортеця Маріуполь. Останній день на Азовсталі»; «Я звертаюся до нього за іменем» (про Бучу); «Операція “Азовсталь”»; «Молодіжний фронт України»; «Україна: життя під ударом» (про Харків).

Дані творіння української інтелігенції є зброєю духовної сили. Вони дозволять слухачеві через мистецтво пережити невимовний біль українського народу, посилити моральну стійкість і незламну волю до перемоги.

У рамках проєкту також будуть зроблені професійні аудіо- та відеозаписи цих опусів, які розміщуватимуться у соціальних мережах, на платформі YouTube та інших сервісах. Також планується здійснити комп’ютерний набір рукописних нот, створити оригінал-макети цифрової та паперової версій нотної збірки, яка має вийти невеликим накладом.

Цифрова версія видання теж з’явиться на безкоштовних сервісах нотних партитур, а друковану шляхом розсилки розповсюдять по бібліотеках і серед українських та іноземних виконавців. Також планується у подальшому виконання цих творів у різноманітних концертах і міжнародних фестивалях.

Мистецькі витвори композиторок і поетес, що звучатимуть у концерті, мають особливу енергетику протиборства, незламного духу, високої моралі та людяності. Розповсюдження аудіо- та відеоваріантів імпрези у соціальних мережах і на популярному відеохостингу YouTube сприятиме розширенню впливу української культури, підвищенню іміджу українського мистецтва у світі.

Проєкт створить умови для подальшої ефективної взаємодії композиторів, поетів і музикантів. Він позитивно вплине на розвиток національної академічної музики тим, що поповнить новими опусами скарбницю воєнної тематики, яка дуже важлива для суспільства, підтримки бойового духу й прагнення перемоги.

Також буде продемонстровано здатність нового мистецтва відповідати найдраматичнішим викликам сучасності. Композиції видатних українських авторок і поетес представлять багатство і багатогранність української культури, ствердять важливість не тільки класики, а й сучасних творчих починань. Присвячені актуальній темі – боротьбі українського народу проти російських загарбників, яка знайшла підтримку в усьому демократичному світі, вони мають засвідчити в очах українських і закордонних поціновувачів музики вагомість українських мистецьких надбань, окреслити їхню роль у боротьбі.

Створення аудіо- та відеозапису творів із подальшим розміщенням на інтернет-платформах дозволить широким колам українців та іноземців краще познайомитись із новими досягненнями національної академічної музики. Музика разом із поезією стануть символами незламності духу, надії, спротиву, віри в неминучу перемогу.

Варто зазначити, що розвиток нової музики в Україні перебуває на рівні найкращих європейських зразків. Тому важливою метою проєкту є демонстрація європейської ідентичності української культури, підтримка боротьби українського народу на мистецькому фронті.

Концертна програма наживо з онлайн трансляцією, відео- та аудіоматеріали, нотна збірка у цифровому та паперовому форматах істотно поповнять українську культуру воєнного часу. Твори, написані українськими мисткинями у це лихоліття, додаватимуть позитивної енергії і сил у боротьбі українського народу проти супостата. Ці культурні надбання неймовірного художнього впливу посилюватимуть відчуття гордості, патріотизму, самоповаги, героїзму українців.

Реалізація даного проєкту укріпить визнання й підвищить імідж українського мистецтва на міжнародній арені. Слухачі отримають нову унікальну інформацію щодо процесів, які відбуваються в українській культурі від початку війни.

Важливо: Одеська філармонія має сховище, де можуть перебувати глядачі та артисти під час повітряної тревоги.

Вхід вільний

За інформацією пресрелізу