Контрасти у Львові

33
Share Button

З 1 до 10 жовтня у місті Лева проходитиме ХХІ Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

Цей музичний форум – один із найповажніших в Україні – традиційно проходить щороку восени і привертає увагу численних шанувальників сучасної академічної музики. Фестиваль проводить Львівська організація Національної спілки композиторів України на базі Львівської обласної філармонії за підтримки зарубіжних амбасад, міжнародних фондів, державних і громадських інституцій.

Цьогорічна програма фестивалю, як завжди, насичена й цікава, – вона містить 39 різноманітних музичних подій: це і електронна музика в клубі Picasso, і «Тихі пісні» Валентина Сильвестрова у Львівській філармонії, масштабні оркестрові програми й камерна музика, майстер-класи і «кава з композиторами», аудіовізуальні інсталяції, перформанси й навіть парфумерні композиції. Проте звучатиме й класика, зокрема українська, яка в контексті сучасної музики розкриється у дещо іншому світлі. Новизна, відкритість до експерименту є ключовими принципами «Контрастів-2015».

На фестивалі відбудеться 12 світових прем’єр, серед яких твори українських, а також зарубіжних композиторів. Прозвучить ряд творів, іще не відомих українському слухачеві.

До Львова завітають такі ключові постаті сучасної української музики, як Валентин Сильвестров, Кармелла Цепколенко, Олександр Щетинський, Володимир Рунчак, а також ціла плеяда визнаних митців молодшого покоління.

Композитор із Болгарії, представник Болгарського національного радіо і редактор музичної програми Мілєн Панайотов буде присутнім протягом усього фестивалю й готуватиме спеціальну програму для радіо.

Серед закордонних гостей також: Gryphon Trio з Канади, польські ансамблі NeoQuartet і Kwartludium, Ensemble Zeitsprung із Німеччини, австрійські музиканти Зіґрід Гаґн (фортепіано) і Танер Тюркер (віолончель), німецький диригент Маркус Ельснер, гості з Польщі Марек Топоровський (клавесин, орган), Малґожата Кляйн (клавесин), Аґата Шимчевська (скрипка), Мачєй Францкєвіч (кнопковий акордеон), із Швейцарії – Райнер Гельд (диригент), Ґабрієлле Бруннер (скрипка), Денис Северин (віолончель), Тетяна Корсунська (фортепіано), а також диригент і композитор із Бразилії Рікардо Кальдероні.

Дві акції фестивалю перебігатимуть у режимі марафону, – розпочавшись увечері, завершаться лише зранку. Це «Ніч Контрастів» 3 жовтня, у рамках якої у філармонії відбудеться 9 різнопланових мистецьких подій, а також Contrasts Session 9 жовтня у клубі Picasso, де непересічна клубна «електроніка» поєднається із «живою» віолончеллю й бароковою скрипкою.

Серед локацій фестивалю – арт-кафе «Квартира 35». Саме там точитимуться дискусії із композиторами-гостями у форматі «кава з композитором». Також пройдуть майстер-класи від виконавців – Марека Топоровського (клавесин) і Дениса Северина (віолончель).

Як і минулого року, на фестивалі будуть також театральні імпрези: 4 жовтня в Українському академічному театрі для дітей і юнацтва відбудуться два перформанси, об’єднані мета-назвою «Мистецтво комунікації».

За матеріалами прес-релізу

Share Button