garkusha-philharmonia

Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» під орудою відомого українського диригента, народного артиста України Володимира Гаркуші нещодавно виступили разом

Нова програма прозвучала зі сцени Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм 4 червня.

«Я б назвав цей концерт своєрідним мистецьким місточком між Дніпром і Черніговом, – каже художній керівник і головний диригент оркестру “Філармонія”, заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач. – У нашій програмі представлені диригент, композитор і соліст із Дніпра та композитор і оркестр із Чернігова».

Чому так? Володимир Гаркуша – один із найвідоміших українських диригентів, який працював з оркестрами Дніпровського академічного театру опери та балету, Харківського національного академічного театру опери та балету. В його творчому доробку – постановки «Паяців» Руджеро Леонкавалло, «Сильфіди» Хермана Левенсхольда, «Набукко» Джузеппе Верді, «Ромео і Джульєтти» Сергія Прокоф’єва, «Кармен» Жоржа Бізе, «Турандот» Джакомо Пуччині…

 

Микола Сукач зазначає: «Як диригент Володимир Гаркуша належить не тільки Дніпру, а й Чернігову, де він народився і вчився. Мені дуже приємно казати, що саме я був його першим учителем, коли він прийшов до мене студентом музичного училища в студію педагогічної практики. І саме в Чернігові почалося його становлення як музиканта».

Мистецтвознавці відзначають: для творчої манери Володимира Гаркуші характерне глибоке проникнення в особливості кожної оперної або балетної партитури. Це повною мірою стосується і програми, яку Маестро презентував разом із музикантами АСО «Філармонія».

Поема для валторни з оркестром Олександра Петрова та Симфонія № 4 до мажор «Героям України» Юрія Захожого-Катренка – новітні твори. Олександр Петров – сучасний дніпровський музикант і композитор. Він і виконував у концерті власний твір як музикант оркестру. В свою чергу солістом у виконанні його Поеми для валторни став знаний дніпровський музикант Дмитро Дрозач, із яким оркестр «Філармонія» пов’язаний тісною творчою дружбою.

Юрій Захожий-Катренко – відомий чернігівський композитор, виконавець і художник. «Усе життя він свою творчу свічу спалював із трьох сторін – спів, композиторська діяльність і живопис», – розповідає Микола Сукач. Публіка добре знає Юрія Захожого-Катренка як провідника «гарного співу» – belcanto, характерного для високого оперного мистецтва. Як автор він відомий і малими формами, зокрема, альбомами фортепіанних п’єс, і великими, – наприклад, «Українська месав», створена до річниці Чорнобильської трагедії.

Симфонія Юрія Захожого-Катренка № 4 «Героям України» – потужний твір, присвячений патріотам, чий подвиг в ім’я рідної землі дав творчий поштовх композитору.

У другому відділенні концерту прозвучала бетховенівська Симфонія № 7. Сам Людвіг ван Бетховен називав її одним з кращих своїх творів. А дослідник його творчості Ромен Роллан писав: «Симфонія ля мажор – сама щиросердність, вільність, міць. Це безумне марнотратство могутніх, надлюдських сил… Це веселощі річки, що розлилася – вирвалася з берегів і затоплює все навкруги». Святом всього людства називають сучасні критики Симфонію № 7 ля мажор, у фіналі якої, до речі, звучать і ритми українського гопака.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм