Концертний проєкт «Соколов плюс…» триває

28 лютого о 19.00 у Національній філармонії України буде продовжено творчий проєкт, який уже встиг отримати схвальні відгуки київських слухачів – «Соколов плюс…»

Виходячи з назви концерту, не важко здогадатися, що провідним виконавцем довгоочікуваної події стане визначна постать сучасного скрипкового мистецтва, лауреат міжнародних конкурсів, один із найбільш відомих і затребуваних молодих виконавців України та світу – Валерій Соколов.

Відомо, що талановитий музикант закінчив навчання у Королівському коледжі музики, елітній музичній академії у Кронберзі, проходив стажування у Віденській консерваторії; співпрацював із національними оркестрами Франції, Великої Британії, Японії, Канади та багатьма іншими славетними колективами.

Скрипаль презентує майстерність гри разом із творчими однодумцями – відомим флейтистом, переможцем Конкурсу імені Петра Чайковського у номінації «дерев’янні духові» (2019), учасником багатьох міжнародних фестивалів Матвієм Дьоміним і загальновідомим Академічним симфонічним оркестром Національної філармонії України під орудою Віталія Протасова. Особливістю концерту є те, що у ньому звучатимуть твори Яна Сібеліуса та Карла Нільсена.

Симфонічна поема «Туонельський лебідь» Яна Сібеліуса, перша редакція якої була створена у 1893 році, є одним із найпопулярніших творів майстра, котрий входив до програмної симфонічної сюїти «Леммінкяйнен у Туонелі», а згодом став виконуватися окремо. Композиція приваблює особливістю тембрового складу. На відміну від традиційної оркестрової побудови, у симфонічній поемі відсутні інструменти просвітленого колориту: флейти, кларнети, труби. На перший план виступають голоси більш похмурих тембрів – гобої, англійський ріжок, фаготи, бас-кларнет. Така особливість оркестрового втілення у поєднанні зі скрипкою соло створює особливо забарвлений колорит твору.

Симфонічна поема «Фінляндія» (1899) є показовим опусом Яна Сібеліуса, у якому композитор відтворив улюблений образ суворої та водночас піднесеної батьківщини.

Карла Нільсена вважають основоположником національної школи Данії. У Північній Європі творчість митця є загальновідомою, інтерес до його музики невпинно зростає. Водночас в Україні мистецькі надбання композитора залишаються майже невідомими і його композиції, за рідкісним винятком, дуже рідко виконуються. Саме таким рідкісним випадком стало залучення до події «Соколов плюс…» двох яскравих творів Карла Нільсена: Концерту для флейти з оркестром і Концерту для скрипки з оркестром ре мінор.

Отже, київському слухачеві випала можливість насолодитись звучанням творів Яна Сибеліуса та Карла Нільсена, які входять до світової скарбниці симфонічної музики.

Євгенія ДЕНИСЕНКО