Київська дитяча музична школа № 35

1604

Відповідно до рішення Київського міськвиконкому від 31 серпня 1977 року №1267 восени 1977 року для мешканців житлового масиву «Виноградар» (на той час Шевченківського району) гостинно відчинила двері дитяча музична школа №35. У 1977 році вона містилася на першому поверсі житлового будинку за адресою Проспект Правди, 94, де займала площу 344 квадратних метра. На цій площі було розташовано: кабінет директора, учительська, зала на 60 місць, бібліотека, клас теоретичних дисциплін і три класи індивідуальних занять. У перший рік існування у школі було три музичні інструменти, передані з балансу на баланс ДМШ №12 – кабінетний рояль “Геєр”, піаніно “Фукс Меєр”, баян “Тула”, і 60 дітей, які навчалося гри на фортепіано та баяні. Працювало 6 викладачів. Директором школи було призначено Шаліта Олександра Григоровича.
Завдяки значній роботі з популяризації музичного мистецтва, вже у наступному навчальному році контингент школи зріс більше ніж утричі до 201 учня. З третього року існування школи її учнівський колектив нараховував вже більше 270 дітей, а для підготовки до вступу в школу було створено підготовчу групу, в якій на той час навчалося близько 100 дітей віком від 5 років.
У 1980 році Київський міськвиконком своїм рішенням від 21 квітня 1980 року №538 передав школі для організації навчально-виховного процесу приміщення за адресою Проспект Радянської України, 14 площею 500 квадратних метрів. Але і воно виявилося недостатнім, і з цього року розпочалася робота з проектування нового приміщення для ДМШ №35.
З березня 1987 року педагогічний та учнівський колективи ДМШ №35 працюють у двоповерховому приміщенні по проспекту Георгія Гонгадзе (колишній Радянської України), 9-А загальною площею 2732 квадратних метри. У школі є велика зала на 200 місць, рекреаційна зона із зимовим садом, три класи музично-теоретичних дисциплін, хоровий клас, три оркестрових аудиторії, бібліотека, кабінети керівників школи, 24 аудиторії для індивідуальних занять.
Нині плановий контингент школи становить 350 учнів.
Учні навчаються за фахом: фортепіано, синтезатор, скрипка, віолончель, бандура, гітара, баян, акордеон, флейта, кларнет, сопілка, труба, валторна, тромбон, туба, саксофон, ударні інструменти, вокал (академічний та естрадний); існує група ритміки, група загального естетичного розвитку дітей дошкільного віку набір до якої здійснюється з 3-річного віку.
За роки існування ДМШ № 35 закінчило більше 1200 учнів. Багато з них продовжують навчання в спеціалізованих мистецьких навчальних закладах, працюють викладачами музичних шкіл, музичних училищ, артистами професійних творчих колективів. Після закінчення вищих мистецьких навчальних закладів повернулися до колективу вже викладачами 4 випускники.
Багато викладачів і концертмейстерів відзначено Подяками та Грамотами Міністерства культури і туризму України, Київського міського голови, Головного управління культури і мистецтв.
Сьогодні школа має одну з найкращих в Україні матеріальних баз, що дозволяє педагогічному колективу проводити навчально-виховний процес на рівні сучасних вимог.
Кожного року традиційно відбуваються звітні концерти учнів, ансамблів малих форм та дитячих творчих колективів школи.
Школа зарекомендувала себе активним пропагандистом музичного мистецтва. Викладачі та учні ведуть велику просвітницьку роботу для мешканців масиву «Виноградар» та учнів загальноосвітніх шкіл. Для них створено і працює Університет музичної культури, в залі дитячої бібліотеки ім. К. Чуковського постійно проходять лекції про музичне мистецтво.
Із дня заснування і до цього часу роботу очолює заслужений працівник культури України, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня Олександр Григорович Шаліт. Більше 20 років він читає лекції для керівників початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів України у Державній Академії керівних кадрів Міністерства культури і туризму України та Міністерства освіти і науки України по розробці нормативних документів для початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів України, є позаштатним консультантом Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки.У 2003 році Олександра Шаліта обрано Головою Президії Ради директорів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів України.
Адреса: 04208, м. Київ, пр. Гонгадзе, 9-а, Подільський район.
Телефон: 433-25-00, 433-26-00.