
Березень у Львівській філармонії – це суцвіття різноманітних музичних подій: театральних і балетних вистав, барокових дійств, джазових вечорів і вишуканих класичних концертів
П’ятниця 7 березня / 18:00. Козаки Поділля. Хор, балет, оркестр. Дивовижне мереживо українських народних пісень і традиційних танців різних регіонів нашої розмаїтої та неосяжної України, – так стисло можна розповісти про концерт, який для вас готують неперевершені «Козаки Поділля».
Запрошуємо поринути до витоків криниці народної мудрості та насолодитися усіма барвами українського мистецтва! Яскраві хореографічні композиції, пісні, що енергетикою зачіпають найпотаємніші струни наших душ, видовищне сценічне дійство, від якого перехоплює подих, – усе це та багато іншого чекатиме на вас цього вечора!
Субота 8 березня / 18:00. Подих. Коли за вікном пробуджується весна, кожен подих наповнений свіжістю і світлом, душа хоче співати. Мрійливий та піднесений співочий вечір від оркестру INSO-Львів, хорової капели «ДУМКА» і неповторних солістів Тетяни Журавель, Володимира Щигіля та Максима Сальнікова під батутою магнетичного диригента Раймонда Янссена відбудеться у першу суботу весни – 8 березня.
У програмі – оперні шедеври, які надихають, окриляють, зворушують і захоплюють. Вишукані арії, пристрасні дуети й грандіозні хорові сцени перенесуть вас у світ справжніх великих почуттів і неймовірної краси бельканто.
Неділя 9 березня / 17:00. Музика і поезія. Тарас Шевченко. До дня народження Тараса Шевченка Національна капела «Дударик» готує особливий вечір, де поезія Кобзаря оживе у сучасному музичному прочитанні! Від класики до джазу, від хорової величі до камерної лірики – усе це розкриє глибину й силу української поетичної традиції.
Лунатимуть не лише вірші Тараса Шевченка, а й поезія Грицька Чубая, Василя Стуса, Віктора Неборака, Юрія Іздрика, Сергія Жадана – це погляд на Україну через слово та музику.
Вівторок 11 березня / 19:00. Безбарвний місяць. Саме емоційна складова є найважливішою для Серін де Лабом, адже метою її візитів залишається моральна підтримка українців. Упродовж останніх трьох років солістка дала понад десять концертів у Львові, а також активно виступала на підтримку України в країнах Європи. Її програми збагатились і українською музикою, тож цього вечора звучатимуть вокальні твори Мирослава Скорика, а також «Три інвенції для чотирьох мелодичних інструментів» Олександра Козаренка.
Середа 12 березня / 19:00. El Gran Ástor. FueGo Orchestra. Квартет FueGo Orchestra зачарує слухачів витонченими мелодіями танго Астора П’яццолли та іншими шедеврами, що розкривають палітру пристрасті, ніжності й драми. Музика оживе у новому світлі завдяки яскравим інтерпретаціям цього талановитого колективу.
Особливого настрою додасть поет Андрій Пермяков у ролі Астора П’яццолли, який через слово перенесе вас у світ геніального маестро.
П’ятниця 14 березня / 19:00. Пендерецький, Ліст, Брамс. Епічна поема лорда Байрона «Мазепа» стала одним із найвпливовіших мистецьких творінь історії. Не оминув популярного сюжету ще один видатний син доби Романтизму – Ференц Ліст. Його головною ідеєю стало не лише передати через музику людську боротьбу із силами природи, а й показати Мазепу, який після падіння піднімається, щоб стати великим вождем серед людей.
На продовження романтичних віянь прозвучить Симфонія № 1 Йоганнеса Брамса. Надмірна самокритичність і зависокі очікування не лишили місця впевненості юному композитору.
А опонентом до перших двох творів прозвучить Концерт для альта і симфонічного оркестру Кшиштофа Пендерецького. Попри неприхильну до романтизму добу модерну, основною інтонацією концерту стали зітхання та проникливий монолог, який із людської душі доносить альт.
Неділя 16 березня / 11:30. Пригоди дівчинки Веснянки. Унікальний балет відомої української композиторки Жанни Колодуб, написаний для дітей! Спільно з балетною школою-театром «L.Stage» готуємо особливу подію. Чарівне яскраве дійство, яке, окрім вишуканих костюмів, невагомої хореографії і прекрасної музики готує для глядачів ще багато сюрпризів. Ніхто краще не розповість казкову історію, ніж діти.
Неділя 16 березня / 18:00. Академія & Логвин. Сплав юності й досвіду – саме таким є секрет віртуозного рівня та непоборної енергії Львівського камерного оркестру «Академія»! Цього разу програма концерту обʼєднає довершені класичні шедеври, як Адажіо і фуга до мінор Вольфганга Амадея Моцарта та барокова перлина – Концерт для скрипки з оркестром ля мінор Йоганна Себастьяна Баха, зі свіжим подихом нової української музики – «Ноктюрном» Богдани Фроляк і «Містом Марії» Золтана Алмаші.
Зіграють виконавці й твір патрона філармонії Мирослава Скорика – Концерт для фортепіано, струнних і великого барабана.
Понеділок 17 березня / 19:00. Косенко, Брамс, Філь. Концерт-іспит магістрів Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка.
До 180-річчя ЛНМА імені Миколи Лисенка відновлено одну з важливих, закладених спільно з філармонією, традицій – проведення державних іспитів у Залі імені Станіслава Людкевича. У виконанні Симфонічного оркестру оперної студії ЛНМА під батутою Модеста Менцінського прозвучать твори Йоганнеса Брасмса, Віктора Косенка, а також премʼєра Симфонії № 1 «Хаос» Марʼяна Філя.
Четвер 20 березня / 19:00. Ода стійкості. Симфонії свободи в часи випробувань – це унікальна культурно-благодійна ініціатива, яка поєднує творчість і військовий досвід. У серії концертів прозвучать симфонічні твори сучасних композиторів, створених під впливом подій війни в Україні.
Ці композиції будуть інтерпретовані диригентом Сергієм Лихоманенком, який уже третій рік перебуває на Донеччині, захищаючи нашу країну як офіцер Збройних Сил України. Проєкт покликаний не лише продемонструвати незламність українського духу, а й об’єднати міжнародну спільноту через силу музики.
П’ятниця 21 березня / 17:45. БАХ Маратон. Прелюдія; 19:00. БАХ Маратон. Дійство. Щороку на честь святкувань дня народження Йоганна Себастьяна Баха Львівська національна філармонія проводить «Бах Маратон». Як відомо, більшість світу святкує уродини митця 21 березня за старим календарем.
Субота 22 березня / 18:00. БАХ Маратон. Постлюдія.
Неділя 23 березня / 11:30. Лісова музична школа. Клас музичних фігур. Лісова музична школа – це особливе чарівне місце, де кожен зможе доторкнутися до магічного світу музики. Саме туди поспішає потрапити на навчання славнозвісний хлопчик-звук Дзень-Бум, який тепер, проживаючи на планеті Земля, вирішив поповнити музичний багаж знань.
У лісовій школі, як і у справжній музичній, є спеціальні класи, які ведуть особливі вчителі та наставники. Після «проходження» такого класу кожен отримає спеціальну відмітку і, що найголовніше, вміння й знання, аби наприкінці з відзнакою завершити навчання та отримати «золоту медаль» випускника. Також перед кожним концертом об 11:00 на маленьких слухачів чекатимуть веселі інтерактиви від Центру музичного розвитку «TEMPO».
Неділя 23 березня / 18:30. Carmina Burana. Легендарна кантата Карла Орфа на сцені Львівської філармонії, – подію не можна пропустити! Філософія і містика, простота і розкіш, земне і духовне поєдналося у масштабному сценічному творіі, що приніс своєму автору світову славу.
Центральний символ опусу – Колесо Фортуни, яке уособлює циклічність і нескінченність водночас. Людська природа прагне радості й насолод, проте безтурботність завжди чергується з драмою та нещастями, а багатство, удача ніколи не тривають вічно. Яскрава і надемоційна музика Орфа не залишає байдужим жодного слухача: її мотиви надовго врізаються в памʼять, а потужна енергія назавжди залишає слід у серці.
Вівторок 25 березня / 19:00. Дворжак & Кос-Анатольський. Концерт-іспит магістрів Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка.
Запрошуємо почути Симфонію № 8 соль мажор Антоніна Дворжака та Концерт для фортепіано з оркестром № 2 ля мінор Анатолія Кос-Анатольського у виконанні Симфонічного оркестру оперної студії ЛНМА та соліста Віталія Дворового під батутою Софії Думіч.
Четвер 27 березня / 19:00. Пісні п’яти століть. Поети. «Дударик» приготував нову концертну програму. Цього разу цілющий еліксир із досконалої української поезії і музики – вечір неперевершених пісень улюблених поетів.
Красивий і вишуканий, без пафосу й академізму. Стус і Сковорода, Франко і Симоненко, Антонич і Українка зазвучать у знаних і нових піснях. Цей вечір премʼєр доповнять оркестр «Віртуози Львова», Дударик-бенд, чоловічий склад капели «Дударик» і чудові солісти: Анна Шумаріна, Дарія Кудрик, Юрій Йосифович, Тарас Різняк, Назар Омельчук та солісти капели.
П’ятниця 28 березня / 19:00. Мендельсон, Сен-Санс, Шуберт. Романтичним центром березня стане концерт, що поєднав музику трьох провідних композиторів-романтиків: Фелікса Мендельсона, Каміля Сен-Санса та Франца Шуберта.
«Віртуозність дає композитору крила, на яких він може злетіти над буденністю і банальністю», – говорив Сен-Санс після премʼєри Концерту для віолончелі з оркестром № 1. Тож і ми запрошуємо разом із музикантами Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії, солістом Максимом Римарем і диригентом Гудні Емільсоном здійнятися над щоденними клопотами й на один вечір зануритись у світ поєднання ліричності віолончелі з інструментальною віртуозністю оркестру.
Неділя 30 березня / 14:30. Святкова Академія. До 210-річчя з дня народження Михайла Вербицького прозвучать твори різних жанрів: духовна музика, «співогри», гітарні та симфонічні опуси у виконанні Львівської академічної чоловічої хорової капели «Дударик», Академічного інструментального ансамблю «Високий Замок», лауреата міжнародних конкурсів гітаристів Віктора Паламарчука, народних ансамблів «Аколада» і «Вербиченька».
Сьогодні, у час страшної війни, особливе місце в житті нації посідає Славень «Ще не вмерла Україна». Ця музика надихає воїнів, веде їх у бій, дарує віру і надію на перемогу, торує шлях у майбуття.
Неділя 30 березня / 19:00. Іван Падуар. Джазовий концерт. Іван Падуар зіграє концерт у квартеті з українськими музикантами. На ньому звучатиме авторська музика відомого європейського митця.
Іван Падуар – піаніст, який роками грав із легендарним Тутсом Тілемансом і виступав із такими зірками, як Річард Бона, Ману Катче та Рішар Гальяно. У 2022 році він підтримав Україну – дав три безкоштовні концерти у рамках фестивалю Jazz Bez у Львові, Рівному та Умані. Цьогоріч він знову вирушає до України й створює неймовірну музичну колаборацію з українськими зірками – басистом і композитором Ігорем Закусом, трубачем Ярославом Казмірчуком і барабанщиком Ярославом Борисом.
За інформацією пресрелізу
Фото надані Львівською філармонією