afisha

12 квітня у Національній філармонії України – концертний проєкт «Нові імена»

Симфонічний оркестр Національної філармонії України вже не вперше представляє обдарованих юних музикантів. Щойно разом із філармонічним оркестром, у березні грав піаніст Савва Золотарьов, аж ось на сцені Колонного залу імені Миколи Лисенка три солісти-інструменталісти: гобоїст Степан Сивохіп, скрипаль Павло Ульянченко та віолончелістка Марія Ходаківська.

Для прем’єрного виступу кожен з артистів підготував абсолютно новий твір одного зі знакових українських композиторів: Степан Сивохіп зіграє «Романтичне концертино» для гобоя з оркестром Левка Колодуба, Павло Ульянченко – «Українську поему» для скрипки з оркестром Євгена Станковича, а Марія Ходаківська – Концерт для віолончелі з оркестром Любави Сидоренко.

У фіналі звучатиме Симфонія № 41 «Юпітер» Вольфганга Амадея Моцарта. За пультом цього вечора – диригент Антоній Кедровський.

Марія Ходаківська (віолончель) розпочала навчання у житомирській музичній школі № 4 імені Лесі Українки (клас Маргарити Зіновʼєвої). У 2019 році вступила в Харківський мистецький фаховий коледж імені Бориса Лятошинського, який закінчила у 2023 році (клас Анастасії Валторніст).

Зараз Марія продовжує освіту у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка (клас професора Юрія Ланюка). 2023 року стала лауреаткою Всеукраїнського конкурсу імені Євгена Шпіцера (Львів), отримавши Гран-прі та спеціальний приз від VERE MUSIC FUND.

Павло Ульянченко (скрипка) став займатися музикою почав у 4 роки. Вступив до Київського музичного ліцею імені Миколи Лисенка (клас Ольги Корінець). Лауреат Всеукраїнського фестивалю-конкурсу ансамблів та оркестрів струнно-смичкових інструментів «Зіграймо разом». У 2020 році отримав премію на Міжнародному музичному конкурсі CA NOVA (Туреччина).

З 2018 року грає в камерному ансамблі під керівництвом заслуженого працівника культури України Л. Райка. У складі тріо «Allegro» отримав першу премію на IX Міжнародному інструментальному конкурсі Євгена Станковича (2021, Україна). Не раз брав участь у національному телевізійному проєкті «Я – віртуоз» і виступав із симфонічним оркестром Національного радіо України. Також грав із Національним духовим оркестром України та струнним квартетом Національної філармонії України «Каприс-Класік».

Молодий музикант постійно підвищує майстерність. Брав участь у майстер-класах Єви Рабчевської і Варвари Васильєвої. Займається у рамках VERE MUSIC ACADEMY з Вадимом Борисовим, Андрієм Павловим. Павло захоплюється шахами і має червоний пояс з айкідо.

Степан Сивохіп (гобой) народився у Львові в сім’ї музикантів. Навчався у Львівському музичному ліцеї імені Соломії Крушельницької (клас фортепіано професорки Оксани Рапіти, клас гобоя професора Левка Закопця). Учасник майстер-класів професора Akademia Muzyczna w Krakowie Єжи Котички (Польща), Ґунґарда Маттеса (Швейцарія), Крістофа Хартманна (Німеччина).

Є лауреатом міжнародних і національних конкурсів виконавців на духових інструментах – Першого міжнародного конкурсу імені Володимира Антоніва та Мирона Закопця (2018, Україна), Świętokrzyski Festiwal Instrumentów Dętych (2018, Польща), Конкурсу імені Степана Томича (Україна, 2021), Міжнародного конкурсу імені В’ячеслава Старченка (2021, 2023, Україна).

Виступав із багатьма симфонічними та камерними оркестрами в Україні. Як соліст та артист оркестру гастролював у багатьох концертних залах світу, серед яких Carnegie Hall (Нью-Йорк), Konzerthaus (Берлін), Konserthuset (Стокгольм), Dresdner Philharmonie, Laeiszhalle (Гамбург), Warsaw Philharmonic, Gewandhaus (Лейпциг), Radio City Hall (Нью-Йорк), Copernicus Center (Чикаго), Musikaliska (Стокгольм).

За матеріалами пресрелізу