OMO-1

У нинішній тривожний час проект Оdesa Music Olymp закликає юних і молодих музикантів світу до творчого спілкування, обміну виконавським досвідом і запрошує до участі у І Міжнародному дистанційному конкурсі. Проведення змагання заплановано на травень – початок червня цього року.

Конкурс «виріс» на базі однойменного музично-теоретичного форуму. Тож закономірно, що його засновником і організатором є Міжнародна громадська організація Асоціація Нова Музика (Одеса, Україна). Патронують змагання Департамент культури та туризму Одеської міської ради, Одеська середня спеціалізована музична школа-інтернат імені Петра Столярського та Фонд сприяння розвитку мистецтв (Київ, Україна).

До участі у конкурсі запрошуються учні та студенти мистецьких закладів усіх рівнів освіти в Україні та виконавці з інших країн. Конкурс має номінації: Фортепіано, Струнно-смичкові інструменти, Народні інструменти, Духові інструменти, Вокал, Композиція.

Вікові категорії конкурсантів:
1 категорія – молодша вікова група (7 –10 років);
2 категорія – середня вікова група (11 – 14 років);
3 категорія – підліткова вікова група (15 – 18 років);
4 категорія – старша вікова група (19 – 25 років).
Діти до 7 років можуть взяти участь у конкурсі за згодою вчителів або батьків.

Вимоги та правила проведення конкурсу. Учасники усіх вікових категорій в усіх номінаціях (окрім композиції) повинні подати у відеозапису ДВА різнохарактерних твори (обов’язково віртуозний твір і, бажано, твір композитора країни, яку представляє конкурсант).

Тривалість програми: для 1-ї та 2-ї вікових категорій не більше 8 хвилин, для 3-ї і 4-ї категорій – не більше 15 хвилин.
Учасники в номінації Композиція повинні надати ноти (набрані) та аудіо/відеозапис двох різнохарактерних творів.
Тривалість програми у номінації Композиція: для 1-ї та 2-ї вікових категорій не більше 5 хвилин, для 3-ї і 4-ї категорій – не більше 8 хвилин.
Усі твори виконуються винятково напам’ять.

Вимоги до відеозапису. Відеозапис має бути зроблений лише для конкурсу (виняток становить номінація Композиція, де допускається запис 2019 – 2020 років). Запис здійснюється однією камерою, одним відеотреком. Від початку і до кінця виконання конкурсної програми відеозапис не зупиняти і не вимикати відеокамеру. Під час запису використовується справжня акустика зали, класу, кімнати. На відеозаписі обличчя і руки виконавця мають бути показані одним планом, також відеоряд не повинен містити жодних натяків на особу виконавця. Відеозапис зроблений не за правилами, які вказані у вимогах, членами журі розглядатися не буде.

Леся Олійник

До складу журі увійшли знані в Україні та світі музиканти і педагоги. У номінації Фортепіано, це, зокрема Ольга Ліфоренко (Київ, Україна), Михайло Яновицький (Філадельфія, США), Заруи Казарян (Єреван, Вірменія), у номінації Струнно-смичкові інструменти – Мирослава Которович (Київ, Україна), Віктор Молдаванов (Одеса, Україна) та Ґєдре Дірванаускайте (Вільнюс, Литва), Духові інструменти – Сурен Амірханян (Торонто, Канада), Народні інструменти – Артем Нижник (Санкт-Петербург, Росія), Вокал – Тетяна Спаська (Одеса, Україна), Композиція – Кармелла Цепколенко (Одеса, Україна).

Очолює журі – Леся Олійник, секретар Правління НСКУ, Генеральний секретар Національного комітету України Міжнародної музичної ради (ІМС), заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії.

Нагородження. Конкурс передбачає визначення володарів Гран-прі (у кожній номінації) та переможців, які будуть нагороджені Дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів. Володарі Гран-прі отримають винагороду у розмірі 3000 грн. (для інших країн відповідно до курсу НБУ). Усі учасники змагання отримають грамоти за участь. Викладачі, які підготували переможців – подячні листи.

Фінансові умови. Для участі у конкурсі визначено благодійний внесок у розмірі 300 грн. (для учасників з інших країн згідно з курсом НБУ). Благодійний внесок оплачується у день заповнення форми Заявки. У випадку відмови від участі у конкурсі благодійні внески не повертаються.

Кармелла Цепколенко

Порядок проведення конкурсу.
Заявки на участь у змаганні надсилаються згідно з термінами подачі заявок на адресу omofest.official@gmail.com
Прийом заявок здійснюється за таким графіком:
Фортепіано – до 2 травня 2020 року включно,
Струнно-смичкові інструменти (скрипка, альт, віолончель, контрабас) – до 9 травня 2020 року включно,
Народні інструменти (гітара, бандура, домра, балалайка, акордеон, баян та ін.) – до 16 травня 2020 року включно,
Духові інструменти (флейта, гобой, кларнет, труба, тромбон, саксофон та ін.) – до 23 травня 2020 року включно,
Вокал (академічний та естрадний) – до 30 травня включно,
Композиція – до 6 червня включно.
Результати змагання оголошуються на сайті конкурсу та у соціальних мережах.

З усіх організаційних питань можна звертатися
omofest.official@gmail.com
+38 067 489 14 83 Viber, WhatsApp, Telegram (Одеса)
+38 063 570 82 28 Viber, WhatsApp, Telegram (Одеса)
Instagram: odesa_music_olymp
Facebook: OdesaMusicOlymp

Інформацію надала арт-директор конкурсу Асмік Хачатрян