Під метафоричною назвою «Crescendo музики душі крізь призму співу» у Хмельницькій обласній філармонії 2 березня відбувся концерт-діалог із народним артистом України, видатним оперним співаком, професором кафедри сольного співу НМАУ ім. П.І. Чайковського Олександром Востряковим
У ньому брали участь як учні класу, так і випускники Олександра Андрійовича. Концерт проходив у рамках IХ Міжнародного фестивалю «Хмельницький камер фест», який тривав з 24 лютого до 11 березня.
Формат концерту-діалогу – не випадковий, адже в день імпрези відбулася прес-конференція з Олександром Востряковим, концертмейстером, кандидатом мистецтвознавства Наталією Шмельовою і директором проекту «Musica dal vivo – Ukraine» Олегом Маликом, який вів як прес-конференцію, так і концерт.
Під час розмови Олександр Андрійович розповідав не тільки про свій шлях виконавця і педагога, а й основи вокальної майстерності, найчастіші помилки вокалістів і методи їхнього подолання, моменти, на які обов’язково слід звертати увагу при роботі над роллю тощо. Дійство плавно перейшло у міні-майстер-клас, і Олександр Востряков, прослухавши кількох співаків із музичного училища, дав їм поради щодо роботи над звуком і вправами, котрі потрібно виконувати для професійного зростання.
Митець неупереджено розповідав про улюблені ролі та партнерів складнощі вокальної педагогіки, розкриття і розвитку таланту вокаліста. Не обійшлося, звичайно, без розповіді про театральні курйози, які так часто трапляються на сцені під час репетицій і вистав.
На концерті глядачі насолоджувалися теплою енергетикою, неперевершеним співом артистів – учнів і випускників класу Олександра Вострякова. Програму вела також Анастасія Осіння. Звучала не тільки музика, а й вірші та проза.
Творча енергія студентів класу Олександра Вострякова має ще одне виявлення, реалізоване через музичний проект «Musica dal vivo – Ukraine». Його учасники вже стали частими й бажаними гостями не тільки на сцені, а й на радіо, телебаченні. Їхні концерти завжди несуть свіже бачення і нові інтерпретації не лише добре знаної всесвітньої музичної спадщини, а також сучасні авторські твори різних жанрів.
Олексій ГОНЧАР