reklama-GRA

«ГРА» («GRA» – «Great Real Art») була заснована Національною спілкою театральних діячів України минулоріч

Подібний проект реалізувався уперше в історії країни і виявився успішним. Про це засвідчили позитивні відгуки театральних критиків, як українських, так і зарубіжних, репліки глядачів і кількість цьогорічних театральних колективів-учасників проекту. Число здобувачів, що пройшли технічний відбір, зросло з 70-ти до 83-х.

Фестиваль має встановлені правила. «GRA» проводиться на конкурсній основі раз на рік за підсумками минулого календарного року. Друга «ГРА» стартувала на початку поточного року і зібрала до розгляду прем’єри, що вийшли у період з 1 січня до 31 грудня 2018 року. Заявки надходили з усіх регіонів України від різних за формою власності і форматом роботи театральних колективів.

Далі експертна рада фестивалю (складається з відомих і компетентних театральних критиків, театро- і музикознавців) з 83-х заявників обрала 30 кращих. Саме вони потрапили до лонг-листа і продовжили боротьбу. Протягом березня-червня експерти подорожували містами України і переглядали вистави з лонг-листа наживо.

5 липня відбулася головна театральна подія літа: організатори фестивалю оприлюднили шорт-лист із 12-ти вистав, які пройшли до фінальної частини фестивалю-премії. Фінальний етап стартує 24 листопада, і вже міжнародне журі оцінюватиме вистави-номінанти. У глядачів, до речі, теж буде можливість переглянути спектаклі-фіналісти: протягом останнього тижня листопада в Києві відбудеться показ цих вистав на різних театральних майданчиках столиці.

Враховуючи масштаб і резонанс проекту, Національна спілка театральних діячів України розширила перелік номінацій. Цьогоріч лауреати визначатимуться, як і минулого року, у шести загальних номінаціях: за найкращу драматичну виставу, виставу для дітей, музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу, хореографічну/балетну/пластичну виставу, виставу камерної сцени (до 150 глядачів), пошуково-експериментальну виставу (на перетині театральних/мистецьких жанрів), а також, на відміну від минулого року, у шести індивідуальних: за найкращу жіночу, чоловічу роль, режисерську роботу, сценографію, хореографію, музичне рішення вистави.

У підсумку найкращих гравців у «ГРІ» за театральний «Оскар» буде нагороджено Дипломом лауреата і грошовою винагородою на реалізацію нового творчого проекту.

ШОРТ-ЛИСТ ІІ Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА»

Номінація «За найкращу драматичну виставу»:

Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра, ГО «Інститут дослідження театру “Шостий поверх”» – «Погані дороги»;

Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка – «Коріолан».

Номінація «За найкращу виставу камерної сцени»:

Київський академічний театр на Печерську, ГО «АРС МАГНА» – «Бог різанини»;

Київський академічний театр «Золоті ворота» – «Фрекен Юлія».

Номінація «За найкращу виставу для дітей»:

Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва – «Король Дроздобород»;

Рівненський академічний обласний театр ляльок – «Пливе човен, казок повен».

Номінація «За найкращу музичну виставу у жанрі опери / оперети / мюзиклу»:

Київський національний академічний театр оперети – «Скрипаль на даху»;

Одеський національний академічний театр опери та балету – «Орфей і Еврідіка».

Номінація «За найкращу хореографічну / балетну / пластичну виставу»:

Академічний театр «Київ Модерн-балет» – «Спляча красуня»;

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької – «Правда під маскою»: «Пульчинелла», «Весна священна».

Номінація «За найкращу пошуково-експериментальну виставу»:

Київський академічний театр на Печерську – «Світ у горіховій шкаралупі»;

Одеський академічний обласний театр ляльок – «Баби Бабеля».

Прес-служба фестивалю