kharkiv-music-fest-21

Через потрапляння Харкова та області в червону зону карантину, спричиненого пандемією COVID-19, частину програми Міжнародного фестивалю класичної музики KharkivMusicFest, який мав проходити з 12 до 24 квітня, було перенесено

Крім того, організатори підлаштувалися під карантинні реалії, заздалегідь розробили ряд онлайн заходів та обіцяють, що цікаво буде всім: від немовлят до студентів консерваторії.

Майстеркласи для молодих музикантів (14 й 17 травня, офлайн, Харківський державний музичний ліцей)

14 й 17 травня на учнів, студентів і викладачів музичних навчальних закладів очікує насичена програма майстеркласів від відомих піаністів, які братимуть участь у сонатному марафоні. Прослухати майстеркласи зможе кожний охочий, попередньо зареєструвавшись на сайті фестивалю. Для слухачів передбачені сертифікати про пасивну участь.

Музичний лекторій (з 29 квітня до 13 травня, онлайн, на Ютюб каналі KharkivMusicFest)

Організатори підготували серію цікавих онлайн лекцій для широкої аудиторії, де лекторами виступлять провідні діячі мистецтва України. Лекції будуть присвячені головному композитору цьогорічного фестивалю – Людвігу ван Бетховену. З 29 квітня на Ютюб каналі KharkivMusicFest слухачі зможуть поглянути на класичну музику, в тому числі й бетховенську, з різних поглядів – музикознавчого, хореографічного, в аспекті сучасного візуального та кіномистецтва.

Музичні QR-коди Харкова (офлайн та онлайн. Основна програма пройде офлайн у другій половині травня)

Проєкт, мета якого представити ключові фігури музичного авангарду (академічну музику ХХ століття) в ареалі Харкова. Серія із п’яти концертних лекцій розкаже про композиторів які свого часу жили й творили тут. Матеріали про них пізніше з’являться на сайті фестивалю. Також відбyдеться меморіальна подорож із «харківським домовиком» Михайлом Красиковим про «Червоного Моцарта», «українського Рахманінова» та інших корифеїв музичного олімпу нашого міста.

Перша концертна лекція вже відбулася перед локдауном – 9 квітня. Наступні акції проєкту плануються на другу половину травня (дати уточнюються). Вхід на заходи вільний за попередньою реєтрацією на сайті фестивалю.

KharkivMusicFest KIDS (12 червня, освітня платформа Honey Academy)

Організатори KharkivMusicFest щиро вірять у те, що класична музика може виховувати майбутню інтелектуальну еліту, яка буде здатна змінювати суспільство. Саме тому й створили програму для найменших її поціновувачів. У рамках цієї програми 12 червня пройде кілька різножанрових заходів, серед яких концерт для батьків і дітей від першого року життя «MozartBaby» та Сімейний вікенд «Be smart» із різноманітними музичними, науковими, технічними майстер-класами для дітей від 3-х до 9-ти років, а також інтерактивним концертом. Вхід вільний за попередньою реєстрацією на сайті фестивалю.

Також у найближчих планах фестивалю – продовжити роботу над випуском серії анімованих роликів «Гід по класичній музиці KharkivMusicFest». Перший сезон вийшов восени 2020 року й розповів про українського друга Бетховена, музичні рекорди Книги Гіннесса, музичний етикет, вплив класичної музики на мозок і ще багато цікавого.

«Найважливішим пріоритетом KharkivMusicFest залишається просвітницька та освітня складова, – розповідає Марія Горбонос, виконавча директорка KharkivMusicFest. – Фестиваль продовжує уже традиційні лекції для широкого загалу та майстеркласи для учнів музичних шкіл і вишів. Цьогоріч цей напрямок посилюється появою безкоштовних заходів для дітей дошкільного віку й проєктом “Музичні QR-коди Харкова”».

Нагадуємо, що через карантин частину концертної програми перенесено. Так, Сонатний марафон – безпрецедентний захід, коли впродовж двох днів найкращі піаністи України виконають усі 32 фортепіанні сонати Бетховена, відбудеться 15 і 16 травня. Концерт Дитячого фестивального оркестру KharkivMusicFest пройде 11 червня.

До обдарованих дітей Харкова віком від 10-ти до 18-ти років, котрі вже відомі любителям класичної музики першої столиці, – Дитячий симфонічний оркестр KharkivMusicFest за участі юних талантів з усієї України.

Нова дата заключного концерту «Ода до радості» – наймасштабнішої події фестивалю, де на одній сцені зберуться близько 150 музикантів, – 17 червня.

Детально ознайомитись з освітньо-просвітницькою і концертною програмами можна на сайті фестивалю: https://kharkivmusicfest.com/programa

За матеріалами пресрелізу