Повернення втраченої спадщини: прем’єра дитячої опери Стефанії Туркевич

125
Share Button

Музичне мистецтво навіть в умовах карантинного «божевілля» знаходить нові можливості для ознайомлення слухачів із творчістю українських невиправдано забутих митців. 8 листопада у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика вперше в Україні прозвучить дитяча опера-казка «Серце Оксани» першої професійної української композиторки Стефанії Туркевич.

Опера-казка написана 1960 року у Великій Британії і вперше поставлена у Канаді. За 60 років з моменту створення твір жодного разу не виконувався в Україні. Завдяки оцифруванню рукописів мисткині, що відбулося у 2017-му, з’явилася можливість презентувати опус на українській сцені. Зазначимо, що постановка у філармонії здійснюється за сприяння Львівської міської ради у зв’язку з перемогою твору в конкурсі ЛМР «Фокус на культуру».

«Серце Оксани» – унікальна опера-казка з балетними сценами і декораціями в стилі розмальовки. У ній розповідається пригодницька історія про дівчинку Оксану та її двох братиків Романа і Влодка, яких забрав у своє царство Цар Ох через їхній непослух. Дівчинка, звертаючись по допомогу до Зірок, Вітру, Місяця та Сонечка, намагається відшукати братів. Для того, щоб знову побачити Романа і Влодка, Оксанка жертвує найціннішим – серцем.

У постановці беруть участь понад 60 учасників, серед яких більша частина – діти. Також задіяно інструментальний ансамбль Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії, 8 солістів, дитячо-молодіжний камерний хор «Жайвір» і балетна школа-театр L.Stage. Диригент – Сергій Хоровець. Балетмейстер – Вікторія Ткач. Художники – Олександра Нагірна та Наталя Сало. Режисер-постановник – Олег Онещак.

Виконавці: Оксана – Ольга Томків-Верхоляк; Роман – Володимир Щигіль; Влодко – Сергій Кутепов; Мама – Ірина Мельник; Цар Ох – Володимир Шинкаренко; Сонце – Марта Герега; Вітер – Софія Накрийко; Місяць – Матфей Денькович; Балет (Жуки та Гриби, Вітер і Мавки, Місяць і Зірки) – Балетна школа-театр L.Stage (керівниця – Ірина Лампіко). Хор – Дитячо-молодіжний камерний хор «Жайвір» (керівниця – Наталія Чмир-Козяр).

Також відбудеться онлайн-трансляція на офіційних каналах Львівської філармонії у день показу.

Єлизавета ЛИСЕНКО

Share Button