shkola-dyryguvannya

З 13 до 17 червня у Дніпропетровській філармонії імені Леоніда Когана проходитиме Школа диригування НСТДУ

Організатором заходу є Національна спілка театральних діячів України за сприяння та у партнерстві з Дніпропетровською філармонією.

Це друга Школа диригування, яку організовує НСТДУ. Перша відбулася 2021 року у Київській опері і була присвячена оперному диригуванню.

На другій Школі заплановані тренажі під рояль та з симфонічним оркестром, майстер-класи Віктора Плоскіни (головного диригента Дніпропетровської філармонії), лекції психолога. У програмі – робота з музичними творами Йоганнеса Брамса, Макса Бруха, Клода Дебюссі, Антоніна Дворжака, Людвіга ван Бетховена, Вольфганга Амадея Моцарта та інших композиторів.

Мета й основне завдання Школи – якісна підготовка молодих диригентів до професійної діяльності в театрах і оркестрах України та світу, знайомство з авторським підходом у передачі знань і досвіду в мистецтві симфонічного диригування та акомпанементу Віктора Плоскіни, розширення професійних навичок диригентської роботи й творчого асоціативного кругозору, надання групових та індивідуальних порад у диригуванні й опануванні партитури музичного твору.

Проводить Школу диригування Віктор Плоскіна – відомий український диригент, який здійснив майже 50 балетних та оперних постановок. Серед них такі визначні твори, як «Турандот», «Тоска» Джакомо Пуччині, «Хованщина» Модеста Мусоргського, «Кармен» Жоржа Бізе, «Летючий голландець» Ріхарда Вагнера, «Дон Паскуале» Гаетано Доніцетті, «Саломея» Ріхарда Штрауса, «Петрушка» Ігоря Стравінського, «Попелюшка» Сергія Прокоф’єва, «Анюта» Валерія Гавриліна, «Жизель» Адольфа Адана та інші.

Протягом 12 років був головним диригентом Большого театру Республіки Білорусь, очолював як музичний керівник Харківську національну оперу, співпрацював з провідними симфонічними оркестрами та оперними театрами світу. Веде широку гастрольну діяльність. Нині – головний диригент Дніпропетровської філармонії.

Організаторами за реєстрацією було відібрано 8 учасників із Дніпра, Сум, Києва, Львова. Серед них є як студенти, так і диригенти-практики. Більшість із них навчається (або закінчили) у Національній музичній академії України, є три випускники Львівського музичного коледжу, по одному студенту з Харківського національного університету мистецтв та Донецької музичної академії, один випускник Дніпропетровської академії музики.

17 червня о 18.00 заплановано спільний гала-концерт у Дніпропетровській філармонії.

За інформацією пресрелізу