Школа джазового та естрадного мистецтв

352
Share Button

Школа джазового та естрадного мистецтв Дніпровського району міста Києва створена у грудні 2001 року базі дитячої музичної школи №34. Нині це єдиний у Києві початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад у навчальному процесі якого поєднуються принципи академічного та естрадно-джазового музикування.
Плановий контингент закладу становить 370 учнів.
Навчальний заклад має структуру:
– музичне відділення,
– образотворче відділення,
– хореографічне відділення
– театральне відділення.
Музичне відділення має академічний відділ, учні якого навчаються за фахом фортепіано, скрипка, баян, акордеон, бандура, гітара, домра, саксофон, флейта, ударні інструменти, вокал (академічний, джазовий, естрадний) та естрадно-джазовий відділ, де навчаються за фахом фортепіано, синтезатор, гітара (рок, джаз), бас-гітара, контрабас.
Серед викладачів школи відомі джазові музиканти, лауреати численних фестивалів та конкурсів: В. Пашинський, К. Стрельченко, А. Алексаньян; заслужена артистка України М. Яницька, народний артист України, член союзу композиторів України, шеф-редактор журналу “Джаз” В. Титаренко, О. Рубанський та інші.
Серед дітей, що навчаються в школі, лауреати численних міжнародних, національних та міських джазових фестивалів та конкурсів.
У школі створені та успішно працюють: дитячий джазовий оркестр “Юніор біг-бенд”; естрадно-джазовий вокальний ансамбль; лауреати міських фестивалів ансамбль домристів “Мальви” та ансамбль бандуристів; зразковий ансамбль пісні і танцю “Яблуневий цвіт”, дипломант конкурсу хореографічних колективів ім. Павла Вірського, лауреат міського конкурсу народної творчості, лауреат Міжнародного фестивалю-конкурсу “Перлинний Гурзуф-2006”.
Директор школи – Полтарєв Петро Вячеславович, музикознавець, джазовий критик; автор та ведучий численних телевізійних та радіопрограм, член журі та ведучий вагомих міжнародних та національних фестивалів джазової музики, автор методичних посібників та численних статей.
У школі відкрито перший в Україні музей джазового мистецтва з експозицією, що присвячена пам’яті засновника українського професійного джазу, музиканта та педагога Євгена Дергунова.
У 2003 році за вагомий внесок в розвиток мистецтва, пропаганду ідей гуманізму та миру в усьому світі Спеціальним фондом при ООН навчальному закладу присвоєно почесне звання “Школи зірок світу” з наданням відповідного сертифікату.
Щорічно в школі відбувається престижний джазовий фестиваль “Зимові джазові зустрічі”, в якому активну участь беруть учні та викладачі ШДЕМ, провідні джазові музиканти України. Також, в школі регулярно відбуваються творчі зустрічі, майстер-класи, благодійні концерти за участю відомих виконавців джазової та академічної музики з багатьох країн світу.
Учні школи неодноразово ставали стипендіатами голови Київської міської державної адміністрації та голови Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації.
Адреса: 02002, м. Київ, вул. Челябинська 7-а, Дніпровський район.
Телефон: 517-82-79
Факс: 516-76-59

Share Button