Стали відомими номінанти на Премію імені Миколи Лисенка 2025 року

Держмистецтв завершило прийом заявок на здобуття Премії імені Миколи Лисенка у 2025 році та оприлюднює список претендентів

Музична премія присуджується за видатні досягнення у сфері музичного мистецтва та мистецтвознавства (протягом останніх п’яти років).

Цьогоріч за звання лауреата премії боротимуться претенденти за трьома напрямами: за видатні досягнення у професійній композиторській творчості; за видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві; за видатні досягнення в музикознавстві.

За напрямом «за видатні досягнення у професійній композиторській творчості»: Всеволод Сіренко – Симфонія № 3 (Присвята захисникам України) та «Літургійні піснеспіви» для хору; Микола Ластовецький – хорові та симфонічні твори останніх п’яти років; Дмитро Малий – Симфонія на три частини; Мирон Дацко – кантата «Сім слів Христа» на вірші о. Василя Мендруня, ЧСВВ.

За напрямом «за видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві»: Олександр Перепелиця (диригент, фортепіано) – концертні програми, виконані протягом останніх п’яти років; Володимир Рудницький (хормейстер) – концертна програма «Невідомий Бортнянський»; Ігор Чернявський (скрипка) – концертні програми, виконані протягом останніх п’яти років; Євген Жила – концертна програма «Сучасна європейська акордеонна музика»; Вікторія Гіголаєва-Юрченко – концертна програма «Так виникає нація героїв» (вокальний цикл В. Соляникова на вірші Л. Костенко); Владислав Лисенко – концертні програми останніх років; Олександра Зайцева (фортепіано) – концертні програми останніх років.

За напрямом «за видатні досягнення в музикознавстві»: Ольга Шуміліна – видання «Андрій Рачинський/ Максим Березовський. Двохорні концерти» і наукові статті, присвячені дослідженню української музики доби класицизму; Юлія Ніколаєвська – монографія «Homo interpretatus в музичному мистецтві XX – початку XXI століть» і музикознавчі праці останніх п’яти років; Ірина Клименко – монографія «Обрядові мелодії українців у контексті слов’яно‐балтського ранньотрадиційного меломасиву: типологія і географія» та наукові статті, присвячені українській традиційній музиці; Олександра Німилович – монографічне видання «Талант, офіруваний Україні: Любомир Рихтицький у дослідженнях і публіцистиці» та наукові статті.

Обиратиме лауреата Комітет із присудження премії. Результати засідання Держмистецтв оприлюднить на офіційних інтернет-ресурсах агентства.

Пресслужба Державного агентства України з питань мистецтв і мистецької освіти