prezentatsiya-kaschenka

Є люди, які залишають яскравий слід у серці кожного, хто мав честь знати їх. Люди, які своїм прикладом, невтомною працею і жагою до життя робили цей світ кращим. І чим яскравіша така постать, тим важче прийняти втрату

29 жовтня у великій залі Київської дитячої музичної школи № 33 імені Володимира Пухальського відбулася зустріч музичної громадськості міста Києва, присвячена пам’яті Юрія Григоровича Кащенка (старшого викладача кафедри спеціального фортепіано Національної музичної академії України імені Петра Чайковського), який залишив нас так раптово й несподівано.

Місце зустрічі не випадкове. Саме тут у рамках спільного з «Музичною вітальнею Володимира Пухальського» унікального методичного проекту протягом п’яти років (2013–2018) завідувачі фортепіанних відділів шкіл міста Києва мали задоволення поринати у світ абсолютного занурення в музику, який так легко створював Юрій Кащенко. Назвати сухим словом «лекція» те дійство, яке з перших хвилин захоплювало усіх присутніх, просто неможливо. Кожна зустріч – це відкриття, одкровення. І за п’ять років їх було чимало.

Особливістю нинішнього заходу стала презентація відеозбірки лекцій Юрія Григоровича, об’єднаних у двотомне видання «Історія та теорія піанізму крізь призму досвіду світових виконавських шкіл». Це унікальні записи, які ретельно велись і зберігались в архіві «Музичної вітальні Володимира Пухальського» протягом п’яти років, та вагомість яких важко переоцінити. Видати збірку виявилось можливим завдяки сприянню Київського міського методичного центру закладів культури та навчальних закладів. Також проект увійшов до підпрограми «Мистецька освіта», а саме до Історико-мистецького проекту «Історія Київської мистецької школи як невід’ємної складової світових виконавських шкіл». Спільними зусиллями вдалося зробити майже неможливе, зберігши творче надбання без перебільшення видатного педагога для наступних поколінь.

Директор Київського міського методичного центру закладів культури та навчальних закладів Чуніхіна Ірина Вікторівна відзначила: «У тандемі з “Музичною вітальнею Володимира Пухальського” нам вдалося зробити велику справу – видати безцінні матеріали, які стануть методичним фундаментом у роботі викладачів міста Києва. В перспективі нас також чекає багато цікавих та інноваційних проектів у рамках підпрограми “Мистецька освіта”. Лишається побажати всім присутнім успіхів у нашій спільній великій методичній роботі».

Юліана ДРАГОМОЩЕНКО