Ювілей В’ячеслава Полянського

73
Share Button

10 листопада у Національній філармонії України свій ювілей відсвяткує один із патріархів українського джазового виконавства, піаніст і композитор В’ячеслав Полянський

 Вихованець Львівської консерваторії, В’ячеслав Полянський як соліст та у складі різних ансамблів, включаючи симфонічні оркестри, гастролював більш ніж у 100 містах від Далекого Сходу до берегів Ла Маншу, а також у США. Керував державним естрадним оркестром Узбекистану (поряд із Батиром Закіровим). Викладав у Львівської консерваторії. Разом з піаністом Юрієм Бонем створив єдиний у СРСР джазовий фортепіанний дует Львівської філармонії, у складі якого працював з 1981 до 1988 року, активно гастролюючи.

У 1998 – 2008 доцент, професор, завідувач кафедри інструментальної музики Київського національного університету культури і мистецтв. З 2009 очолював кафедру джазової музики Київського інституту музики імені Р.Глієра. З 2012 – професор Київського університету імені Б. Грінченка.
У теперішній час виступає в фортепіанному дуеті сучасної імпровізаційної музики з сином, Тимуром Полянським, поєднуючи академічну манеру із джазом.
Крім виконавської і педагогічної діяльності, В’ячеслав Полянський плідно працює як композитор, створюючи музику для театру, кіно й естради. У творчому доробку В’ячеслава Полянського музика до більш ніж 200 театральних вистав, які з успіхом йдуть в Україні і далеко за її межами – Росії, Франції, Польщі. Серед них – опера, музичні драми, мюзикли, а також безліч вистав для дітей різного віку, на матеріалі яких випущена серія компакт-дисків для дітей «Музичні казки від В’ячеслава Полянського». В’ячеслав Анварович є автором книг та навчальних посібників із джазової тематики, і вже давно сам став об`єктом академічних досліджень – статті про нього розміщені у двох енциклопедіях.

У концерті візьмуть участь Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України (художній керівник і головний диригент – Володимир Шейко), ансамбль «Брага-Бенд» Київського університету імені Бориса Грінченка, Тимур Полянський, Київський квартет саксофоністів (керівник – Юрій Василевич), Сергій Хмельов (ударні), Наталія Гура (вокал), Ігор Чернов (кларнет), Максим Гладецький (контрабас).                      
У програмі – твори Д.Еллінгтона, І. Дмитрієва, Б.Тіммонса, В.Полянського

Share Button