bach-contemporary

З 3 до 8 січня у Львівській філармонії проходив перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч він представив публіці вісім різноманітних концертів, обʼєднаних генієм Баха

Так фестиваль розпочала «Преамбула. Бахіана». У виконанні плеяди сучасних львівських органістів Олени Мацелюх, Ольги Стрілецької, Марка Новаковича, піаніста Віталія Дворового й скрипальки Марти Гереги прозвучали різностильові композиції самого Баха і, без перебільшення, найпопулярніший твір усіх часів та епох – «Пори року» Антоніо Вівальді.

Традиційне Відкриття фестивалю з оркестровими творами композитора відбулось на наступний день, 4 січня. Вишукана й віртуозна програма від одного з провідних колективів філармонії – Академічного камерного оркестру «Віртуозів Львова» і знаних львівських солістів відкрила завісу найзагадковішої епохи Бароко та її генія – Йоганна Себастьяна Баха.

Третій вечір фестивалю «Пісні кохання» був присвячений музиці великого шанувальника Баха – Йоганнеса Брамса. У виконанні молодих і яскравих львівських солістів прозвучали перлини лірики композитора – «Пісні кохання» та Вальси для фортепіано в чотири руки. Виконання подарувало публіці приємні враження, адже стало виявом високої майстерності музикантів.

Вплив величної музики Баха на наступні покоління композиторів оригінальною програмою доводив дует піаністів у складі Христини Бенюк і Віталія Дворового на концерті «Крізь час та епохи». Пролунали ансамблі композиторів від барокової Німеччини до сучасної Франції.

Пʼятий вечір фестивалю зосередив увагу публіки на суто Органній музиці Йоганна Себастьяна Баха. У виконанні харківського органіста Станіслава Калініна був представлений одразу весь Різдвяний цикл хоральних прелюдій з «Органної книжечки» композитора. А преамбулою до програми стала Пастораль фа мажор.

У передостанній день «Bach Contemporary» слухачі мали змогу насолодитись теплим тембром Іспанської класичної гітари. У виконанні постійного учасника фестивалю, одного з кращих українських гітаристів Андрія Остапенка прозвучали різноманітні твори: від старовинних бальних танців до запальних танго та скерцо! А незабутні художні асоціації з ними створила художниця Ольга Куц.

Одна з найочікуваніших програм «Між зорями» також прозвучала на фестивалі у виконанні солістів та органа. Поціновувачі кіномузики й просто охочі почути знані мелодії з фільмів і шоу цього вечора відчули велич «Гри престолів», разом із музикою спустились у катакомби «Привида опери», насолодилися містичністю гармоній «Ангелів і демонів» та космічним звучанням органа в саундтреці до «Інтерстеллару».

Фінальною подією «Bach Contemporary» стало Закриття фестивалю, на якому слухачі знову занурились в оркестрову музику Йоганна Себастьяна Баха й Антоніо Вівальді. Їхні інструментальні концерти прозвучали у виконанні Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова», яким упродовж усього фестивалю диригував гість міста – головний диригент Черкаської філармонії Олександр Дяченко. Останній концерт обʼєднав також рекордну кількість солістів, оскільки на одній сцені зібралися майже всі учасники цьогорічного форуму.

Саме так, на думку організаторів, музика величного барокового поліфоніста огортає усі наступні стилі й епохи. Бо в кожному з творів можна було почути відголос мистецтва Баха.

За інформацією пострелізу