diana_krall-foto

27 червня на головній сцені фестивалю вперше в Україні виступить неймовірна канадська співачка та піаністка Дайана Кролл

Усі ці роки, згідно з опитуванням фестивалю, вона залишалась найочікуванішим хедлайнером.

Вона почала грати на фортепіано, коли їй було чотири. Ще підлітком Кролл отримала стипендію у престижному музичному коледжі Берклі в Бостоні. Після двох років навчання вона переїхала у Лос-Анджелес, де зустріла своїх джазових наставників, серед яких був легендарний басист Рей Браун (Ray Brown).

Джо Ловано

У 1994-му вона підписала контракт з GRP та записала альбом Only Trust Your Heart, у якому Браун грав на контрабасі. Відтоді почався період співпраці Дайани Кролл з продюсером Томмі ЛіПумой (який працював з усіма – від Барбри Стрейзанд до Джорджа Бенсона). Він видає її наступні альбоми на GRP, Impulse! та Verve.

Дайана Кролл швидко здобула популярність. Справжнім проривом стала її робота 1998 року «When I Look in Your Eyes». Альбом 52 тижні займав перше місце Billboard’s jazz chart, отримав дві Греммі та номінацію у категорії «Найкращий альбом року», чого зазвичай удостоюються тільки поп-альбоми. Наступний альбом «The Look of Love» продавався ще краще, потрапив у ТОП 10 поп-чартів в Америці – безпрецедентний результат для джазової музики.

У 2018-му вийшов альбом Дайани Кролл з легендарним співаком Тоні Беннеттом «Love Is Here to Stay».

Марк Рібо

Для багатьох Дайана Кролл – до сьогодні провідна джазова співачка й піаністка сучасності.

Гурт, із яким виступатиме Дайана Кролл, також заслуговує на особливу увагу.

На тенор-саксофоні гратиме Джо Ловано. Він також уперше приїде в Україну. Для багатьох Джо Ловано – один із провідних саксофоністів сучасності. Володар приголомшливого звуку, автор значної дискографії і учасник багатьох проектів, серед яких робота з Полом Мотяном, Джоном Скофілдом, Джимом Холом, Хенком Джонсом, Маккоєм Тайнером і безліччю інших відомих музикантів.

Роберт Херст

Унікальний гітарист Марк Рібо грає музику в діапазоні від фрі-джазу до рок-музики. Часто бере участь у проектах Джона Зорна, протягом кількох десятиліть є постійним гітаристом Тома Уейтса, грав із Робертом Плантом, Елтоном Джоном, Елвісом Костелло, Норою Джонс та іншими зірками.

Каррім Ріггінс

Роберт Херст зарекомендував себе як один із провідних джазових контрабасистів і композиторів ще в 1980-ті роки завдяки роботі в складах Вінтона і Бренфорда Марсаліса, Кріса Ботті, а також сера Пола Маккартні, Чарльза Ллойда і багатьох інших. Він грає у понад 150-ти різноманітних альбомах. Це принесло йому ряд престижних премій, серед яких і сім Греммі.

Карріму Ріггінсу вдається поєднувати гру з такими джазовими зірками, як Рой Браун, Малгрю Міллер і Рой Харгрув, та продюсування реп- і R’n’B-артистів.

За матеріалами прес-релізів