skoryk-gobdych

Дом Майстер Клас спільно із Камерним хором «Київ» продовжують серію авторських імпрез видатних українських композиторів сучасності. 28 січня о 17.00 в Софійському соборі прозвучить «Духовний концерт» Мирослава Скорика

Про задум вечора розповідає автор ідеї диригент Микола Гобдич:

«Мирослав Скорик – загадковий за життя, а по смерті став ще таємничішим. Коли йому було 9 років, його з усією родиною більшовистський режим виселив до сибірських таборів на довгих 8 років, аж до смерті Сталіна. 17-річним хлопець вступив до Львівської консерваторії у клас композиції Станіслава Людкевича, а ще через 9 літ закінчив аспірантуру в Москві у Дмитра Кабалевського.

Одразу ж (1965) пише “Гуцульський триптих”, згодом – “Карпатський концерт” (1972), які залишаються знаковими й до сьогодні. Надалі естетику “нової фольклорної хвилі” Скорик поєднує із джазом, естрадою, далі постають опера “Мойсей” (на замовлення Папи Римського), транскрипції каприсів Паганіні, віолончельні концерти і т. д.

До хорового жанру Скорик приходив обережно, боязко. У переліку його творів є “Духовний концерт” (1998), Літургія (2005), “Псалми” (2003), цикл мініатюр “Пори року” та одна колядка. Рідко виконувані композиції (як правило, прем’єрні) не здобули популярності, як, приміром, оркестрова музика.

Готуючи програму до 85-річчя Мирослава Скорика, ми вирішили здійснити заповітне бажання композитора, який на святкуванні свого 80-літнього ювілею у Польщі захотів почути свій Концерт. “Духовний концерт” – це Реквієм, або Парастас, як говорив автор. Форма концерту давала композитору свободу у побудові драматургії із використанням при цьому усіх канонічних текстів.

“Псалми” були написані спеціально для хор-фесту “Золотоверхий Київ”, де вперше прозвучала його знаменита “Мелодія” у перекладенні для хору a cappella. Пізніше автор відзначив, що “Мелодія” у виконанні голосів звучить зовсім по-іншому, значно проникливіше.

У концерті 28 січня у “Софії Київській” ви зможете пізнати ще досі непізнаного Мирослава Скорика і насолодитись високою музикою».

Квитки на концерт можна придбати у касі Національного заповідника «Софія Київська».

За інформацією пресрелізу