hemming

76-й сезон у Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів і концертних програм розпочався 11 вересня 2019 року з концерту фортепіанної музики у виконанні знаменитої японської піаністки Фудзіко Хеммінг та Академічного симфонічного оркестру «Філармонія»

Перед початком виступу художній керівник і головний диригент оркестру, заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач підбив підсумки минулого 75-го сезону. «Ювілейний сезон пройшов на досить високому емоційному рівні», – зазначив він.

Найяскравішим моментом сезону митець назвав виконання разом із Національною заслуженою академічною капелою України «Думка», яку очолює Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Євген Савчук, «Німецького реквієму» Йоганнеса Брамса. «Я вважаю це виконання одним із найкращих у нашій 20-річній творчій біографії», – каже Микола Сукач.

Новий, 76-й філармонійний сезон пан Микола визначає як знаковий, адже присвячений він буде творчості Людвіга ван Бетховена. «250 років від дня народження Бетховена – це, я думаю, дата світового значення», – вважає Микола Сукач. У цьому році зі сцени обласного філармонійного центру зазвучить бетховенівська Симфонія № 3 «Героїчна» – оркестр уже розпочав репетиції.

Плани великі. Зокрема, триватиме співробітництво з японськими диригентами і музикантами. Недарма на відкриття 76-го філармонійного сезону до Чернігова приїхав другий секретар Посольства Японії в Україні Хошино Юічі. «Я щиро вдячний за ваш інтерес до японської культури», – сказав, звертаючись до глядачів, японський дипломат.

І зірками першого концертного дня нового сезону стали саме японські виконавці.
Фудзіко Хеммінг добре відома чернігівському глядачеві: вона не раз виступала на сцені обласного філармонійного центру. У світі музики це – легенда. Фахівці називають її життя і кар’єру неймовірною історією успіху.

Мисткиня народилася у Берліні 1932-го. Гри на фортепіано її навчила мати – відома японська піаністка Тоако Оцукі. Ще підлітком дівчина втратила слух на праве вухо, але заняття музикою не припинила: вчилася у Леоніда Кройцера, у Токійському університеті образотворчого мистецтва та музики, трохи згодом – у Берлінському інституті музики. З 17-ти років вона розпочала концертну діяльність.

У 38 через хворобу втратила слух і на ліве вухо; після лікування стала викладачем, концертувала в Європі. У середині 1990-х Фудзіко Хеммінг повертається до Японії, де про неї знімають фільм. І тільки в 1999 році вона випускає перший альбом «La Campanella», який став справжньою сенсацією у світі класичної музики. Найкращі сценічні майданчики Нью-Йорка, Лондона, Парижа, Берліна, Москви мали за честь похвалитися виступами Фудзіко Хеммінг.

З того часу музикантка випустила десятки альбомів, залишаючись вірною високим стандартам академічної музики. Основу її репертуару складають твори Моцарта, Бетховена, Шумана, Шопена, Ліста, Гріга, Дебюссі, Равеля.

До програми виступу на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру увійшли сонати сі мажор і до мажор Доменіко Скарлатті, етюди № 1 та № 5, Ноктюрн сі-бемоль мінор та Полонез ля-бемоль мажор Фридерика Шопена, Етюд № 6 ля мінор Ференца Ліста. Друге відділення концерту Фудзіко Хеммінг та Академічного симфонічного оркестру «Філармонія», яким цього разу диригував другий диригент оркестру Міцунобу Такая, складалося з творів Вольфганга Амадея Моцарта – увертюри до опери «Весілля Фігаро» та Концерту № 21 для фортепіано з оркестром.

Музикознавці зазначають: Фудзіко Хеммінг – це приклад поєднання непереборного духу і неймовірного таланту, в чому зайвий раз змогли переконатися чернігівські глядачі, побувавши на відкритті 76-го сезону в Обласному філармонійному центрі фестивалів і концертних програм.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм