myhc_23442

Професійну музичну освіту можна отримати в будь-якій країні. Але, мабуть, найкращі виші за цією спеціалізацією знаходяться саме в США.

Американські музичні навчальні заклади пропонують ступінь бакалавра музики – початкові чотири роки навчання, які прирівнюються до початкових трьох курсів української вищої освіти, ступінь магістра музики – ще два роки навчання, а також ступінь доктора, наступні три роки навчання.

Перші два рівня можна пройти в коледжах. Варто відзначити, що в Америці немає чітко вираженої межі між університетом і коледжем.

ВИМОГИ ДЛЯ ВСТУПУ

Українські учні після закінчення середньої школи можуть спробувати свої сили в одному з вишів США. Головною вимогою є хороше знання англійської мови (не нижче рівня intermediate) і відмінна успішність у школі. Деякі університети вимагають результати іспитів SAT I і SAT II, які можна здати в Україні.

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ

1) заповнена анкета університету

2) завірені копії атестата про закінчену середню освіту або диплома

2) завірений переклад атестата про закінчену середню освіту або диплома

3) засвідчена копія виписки із залікової книжки, а також її переклад

4) рекомендаційні листи

5) результати різних тестів

ВАРТІСТЬ МУЗИЧНОГО ОСВІТИ

Головні труднощі американської освіти пов’язані з вартістю навчання. Всі університети і коледжі Америки встановлюють ціни, виходячи з можливостей громадян своєї, зовсім не бідної, країни.

Щоб отримати ступінь бакалавра знадобиться приблизно $8000-18000 на рік. Однак така ціна – зовсім не межа: вартість доходить до $30 000 на рік.

Не варто забувати про те, що кожен університет або коледж має свою «політику» надання стипендій іноземним студентам. Тому, вибравши навчальний заклад США, слід детально вивчити його пропозиції із назвою “Фінансова допомога іноземним студентам” і знайти для себе найбільш прийнятний варіант.

Крім того, знадобиться певна сума на проживання, транспорт і щоденні витрати.

ПЕРСПЕКТИВИ

Студентів музичних факультетів, націлених на творчість і відточування майстерності гри, очікує індивідуальна робота з професорами, заняття в невеликих групах і інтенсивна, часом виснажлива сценічна діяльність, але як винагорода – можливість стати музикантом світового рівня.

ДЕ ВЧИТИСЯ

1. The Julliard School

The Julliard School – це одна з найкращих музичних шкіл у світі. У школи є різні програми для бакалаврів, наприклад, по класу вокалу, гітари і фортепіано. Також The Julliard School займається організацією концертів і пропонує уроки танців і драми. The Julliard School знаходиться у Нью-Йорку – місті, де краще всього починати музичну кар’єру.

2. Yale University:

У школі музики Єльського університету існують різні програми для бакалаврів і магістрів. Це навчальний заклад спеціалізується на таких предметах, як вокал, опера та історія музики.

3. The Harvard University:

Отримати музичну освіту в цьому виші вважається вищим пілотажем. Окрім престижу, цей університет хороший тим, що пропонує уроки з найкращими викладачами світу. Крім бакалаврату і магістратури, тут є і аспірантура, яка пропонує навчання за чотирма спеціальностями, пов’язаними з економічними питаннями в сфері музики.

4. The University of Rochester:

The Eastman School of Music у Рочестерському університеті пропонує освіту за кількома спеціальностями, включаючи теорію музики і композицію. Цей виш – ідеальне місце для підготовки студентів до «виходу в реальне життя»

5. Berklee College of Music:

Це, мабуть, найкраще місце для вивчення джазу і комерційної музики. Тут є чотири факультети: технологія музики, композиція, професійна освіта і сценічне мистецтво. Випускники коледжу Берклі в Бостоні прославилися тим, що отримали “Греммі” та “Оскари” за написання музики до голлівудських фільмів.