KharkivMusicFest2019-logo

23 березня – 7 квітня 2019 року відбудеться головна музична подія Харкова цієї весни – KharkivMusicFest, присвячений Генію Моцарта

KharkivMusicFest – фестиваль класичної музики, і його мета – показати якою вона може бути різною і наштовхнути декого «Зізнатися, що ти її слухаєш…» Так-так, це слоган цьогорічного фестивалю, на який можна натрапити в міській рекламі та у соцмережах.

Ще з 8 березня у найнеочікуваніших місцях Харкова з’явилися кольорові піаніно і майже на місяць господинею міста стала Музика. Так команда фестивалю вирішила підсилити музичну ауру в Харкові, де за останні два роки відбулося кілька важливих інфраструктурних змін. Йдеться про відкриття двох нових залів обласної філармонії, ребрендинг Харківського національного театру опери та балету імені Миколи Лисенка в «Схід Опера», купівлю меценатами кількох нових роялів для Харківської середньої спеціальної музичної школи-інтернату.

Організатори фесту прагнуть створити музичний фестиваль світового рівня, який би приваблював різноманітну публіку, зокрема туристів, що спеціально б узгоджували свої маршрути з датами проведення KharkivMusicFest. Такий підхід надасть фестивалю унікальну можливість бути співзвучним багатьом сучасним європейським імпрезам, налаштувати активну співпрацю з культурного обміну не тільки між містами України, а й між країнами, що вельми актуально в контексті інтегрування у світовий і європейський культурний простір.

Ще в 2018 році KharkivMusicFest вирізнявся на українському фестивальному ландшафті мультижанровістю і мультиформатністю. Минулоріч у рамках фестивалю можна було почути сучасну українську класичну музику, німецьку барокову, романтичні симфонічні твори і концерти для фортепіано з оркестром. У 2019-му KharkivMusicFest представить публіці абсолютно нові музичні жанри і формати.

Цього року Фестивальний оркестр (який складається з солістів-музикантів найкращих оркестрів України і став уже традицією KharkivMusicFest) буде міжнародним і гратиме інструментальну музику Моцарта – композитора, котрому присвячений фестиваль. До зірок української сцени Фестивального оркестру 2018 року додадуться перші голоси національних симфонічних оркестрів Австрії, Грузії, Німеччини, Польщі та Чехії.

Також уперше до України завітає французький секстет одного з найіменитіших у світі оркестрів «Музиканти Лувру»/Les Musiciens du Louvre, які виконують музику епохи бароко на автентичних інструментах і у властивій часу написання творів манері. Музика французького композитора XVIIстоліття Жана Філіпа Рамо вперше прозвучить в залі Харківської філармонії на інструментах без використання металу, звучання жильних струн можна буде почути під пальцями справжніх майстрів цього напрямку.

KharkivMusiсFest досі не пропонував слухачам жанр «фортепіанного речиталю». Цього року у фестивальної публіки буде можливість почути знакові твори світової фортепіанної літератури двох видатних представників класицизму – Людвіга ван Бетховена і романтизму – Роберта Шумана для фортепіано соло.

Основну ж концертну програму KharkivMusicFest завершує також новий для фестивалю концертний формат – Опера-Gala, що так само буде присвячений творчості Моцарта: прозвучать арії і дуети з опер, уривки з Реквієму тощо. Серед запрошених – соліст Гамбурзької опери Довлет Нургельдієв (тенор), який виконував головні оперні партії не тільки в театрах Німеччини (Берліна, Франкфурта і Мюнхена), а й брав участь у постановках бельгійських, угорських, польських і французьких театрів. Також на сцені Харківської опери виступить Ольга Бузуйок (сопрано), яка є переможницею багатьох престижних вокальних конкурсів, а також співала в оперних театрах Барселони, Варшави, Лос-Анджелеса, Мадрида, Неаполя, Шанхая, Штутгарта і багатьох інших. Диригуватиме концертом українець Андрій Юркевич, що не раз стояв за пультом найбільших оперних театрів Європи.

Тож, KharkivMusicFest – це 4 концерти у 3-х концертних залах (Харківська філармонія — органний і великий зали, «Схід Опера») й низка спецпроектів, серед яких два нових освітньо-просвітницьких формати. Перший – це дитячий музичний табір Amadeus Camp, у рамках якого під час весняних канікул діти на тиждень зможуть зануритися у вивчення різних музичних творів, відвідати заходи фестивалю, поспілкуватися з музикантами, ознайомитися з базовими навичками гри на музичних інструментах і основами музичної грамоти. Другий – це фестивальний лекторій, тобто серія безкоштовних лекцій, присвячених Вольфгангу Амадею Моцарту.

Новинкою фестивалю стане серія оперних флешмобів: уривки з опер Моцарта зазвучать у громадському транспорті та на інших найнесподіваніших локаціях. Також продовжуватимуться традиційні для KharkivMusicFest формати лекцій, відеопрезентацій і коротких концертів для учнів загальноосвітніх шкіл, майстер-класів для учнів музичних шкіл, неформальне спілкування з артистами й гостями фестивалю.

KharkivMusicFest ініційований зіркою класичної музики світового масштабу, диригентом і піаністом, харків’янином Станіславом Христенком. Лауреат понад 30 міжнародних фортепіанних конкурсів в Італії, Іспанії, Японії, Кореї, Словаччині, Україні, Казахстані, США, володар престижного звання Steinway Artist презентує рідному місту й Україні безпрецедентний, майже двотижневий марафон, щоби запалити любов’ю до інтелектуальної музики насамперед молодь та об’єднати громаду навколо мистецьких подій.

Станіслав Христенко, арт-директор KharkivMusicFest: «Ще з минулого року найважливішим завданням фестивалю є інтеграція Харкова і України в світовий музичний ринок. У тому числі для цього KharkivMusicFest співпрацює з великими музичними агентствами України та Європи. У рамках фестивалю виступають музиканти, що перебувають на піку професійної кар’єри, а значить протягом останніх кількох сезонів гастролювали в найбільших світових концертних залах. Цього року в кожному з концертів беруть участь солісти саме такого масштабу. Так, гастрольна серія європейських концертів китайсько-американського піаніста Джорджа Лі весною 2019 року включає концертні зали лише кількох міст, і в його завантаженому графіку зал Харківської філармонії стоїть поруч із головними залами Флоренції, Лондона і Мюнхена, де піаніст виступить з концертами напередодні й одразу після свого сольного концерту в рамках фестивалю. KharkivMusiсFest».

Сергій Політучий, президент KharkivMusicFest: «Харків гордо носить звання Першої столиці, і у нашого міста є все більше приводів називатися столицею культурною. Міжнародний фестиваль KharkivMusicFest вже став помітним явищем у музичному житті та має всі шанси стати однією з головних культурних подій не лише Харківщини, а й України. KharkivMusicFest – безумовно музичний проект нового часу, який об’єднує найкращі фестивальні ідеї, додаючи в них український колорит. Фестиваль включає концертну, освітню та соціальну складові, розраховані на найширшу аудиторію. Я щиро сподіваюся, що завдяки цьому фестивалю ми ще раз представимо світовій спільноті Харків як європейське місто із сучасним культурним обличчям, відкритим усьому новому».

Ігор Тулузов, співзасновник KharkivMusicFest, заступник директора Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка: «Коли ми разом слухаємо музику, ми ніби стаємо ближче один до одного, а ті протиріччя, які існують між нами, стираються, стають неважливими. І так було завжди: в усі часи музика об’єднувала людей. Не випадково в Україні саме у воєнні роки як реакція на агресію, невпевненість, страхи з’являється KharkivMusicFest, під час якого музиканти зі світовими іменами грають для мешканців міста. Класична музика стає ліками для всіх нас, заряджає нас енергією, дає сили, надихає жити. Я ні хвилини не вагався, коли приймав рішення стати співорганізатором фестивалю і за три роки його проведення ні хвилини не пошкодував про своє рішення».

За матеріалами прес-релізу