molytva-bohorodytsi

Національний будинок органної та камерної музики України відновлює концертну діяльність програмою «Молитва до Богородиці», присвяченою всім киянам, які мужньо протистоять російській агресії

21 квітня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ прозвучать хорові твори Джованні Перголезі, Івана Небесного, Ігоря Тилика, Ганни Гаврилець, Карла Дженкінса у виконанні Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського під керівництвом Міхаеля Крістера-Вандаловського. Також у концерті беруть участь солісти: сопрано Олеся Люба, контратенор Роман Меліш і клавесиністка Наталія Фоменко.

Повна програма:

Іван Небесний. «Архангельський глас»

Джованні Баттіста Перголезі. «Стабат Матер»

Ігор Тилик. «Покаяння відкрий мені двері, Життєдавче»

Ганна Гаврилець. «Молитва до Пресвятої Богородиці»

Карл Дженкінс – Рубен Толмачов. «Стабат Матер»

Середньовічна секвенція Stabat Mater, що описує страждання Богородиці біля під час розп’яття Христа, була покладена в основу багатьох знакових для європейської музики творів.

Насамперед це Stabat Mater Джованні Перголезі, італійського композитора XVIII століття, який написав свій найпроникливіший твір незадовго до смерті – у 26 років.

Через сотні років, у XXI столітті традицію продовжує сучасний композитор Карл Дженкінс. Його Stabat Mater поєднує західну музичну лексику зі східними інтонаціями й мовами. У творі уельського автора поряд із латиною органічно звучать англійська, арамейська, грецька та іврит.

В Україні Богородиця здавна вважалася втіленням заступництва людства перед лицем ворога. У молитвах їй дякували за захист від нападників, із піснеспівами до неї воїни йшли у бій. На концерті всі думки українців про перемогу, мир і духовну розраду будуть втілені у «Молитві до Пресвятої Богородиці» Ганни Гаврилець.

Виконання твору також присвячене світлій пам’яті української композиторки, яка померла у перші дні російського вторгнення, 27 лютого.

Вхід вільний за умов, якщо у вас є документ, котрий посвідчує особу, і немає із собою зброї.

За інформацією пресрелізу