12 червня у приміщенні Малої опери в Києві відбувся благодійний концерт пам’яті Євгенії Мірошниченко
У цій імпрезі не було нічого випадкового: і дата, і місце проведення, і коло учасників вечора – все було глибоко символічно і взаємопов’язано. Колишній Лук’янівський народний дім, у якому довгий час перебував Клуб трамвайників, став першою професійною концертною сценою Євгенії Мірошниченко. До цієї будівлі у неї було особливе ставлення. Останні роки свого життя співачка докладала багато зусиль для створення на базі цього приміщення Малої опери – концертного майданчика, де б могли побачити світло рампи рідко виконувані класичні оперні шедеври, здійснювалися експериментальні постановки, реалізовувався талант молодих музикантів.
На жаль, Євгенія Мірошниченко пішла з життя не довівши свій задум до кінця. Естафету підхопили державні інституції і приватні особи, шанувальники мистецтва і творчості видатної української оперної співачки. З ініціативи Департаменту культури Київської міської державної адміністрації цьогоріч стартував благодійний проект із відродження цієї історичної будівлі та здійснення мрії Євгенії Мірошниченко. «Ми хочемо, аби колишній Клуб трамвайників жив як центр культури, аби все найцікавіше у галузі мистецтва відбувалося саме тут», – сказала на прес-конференції перед початком концерту начальник Департаменту культури Діана Попова.
Тож 12 червня, у день народження Євгенії Семенівни, у київській Малій опери відбувся перший благодійний концерт під назвою «Ave Divina», кошти від якого підуть на ремонт будівлі. Один із організаторів вечора, диригент, художній керівник Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України Микола Лисенко висловив сподівання, що до порятунку Малої опери долучаться найкращі творчі сили Києва і нинішня імпреза не буде поодинокою акцією.
До програми цього прем’єрного благодійного вечора увійшли найвідоміші фрагменти з оперного репертуару Євгенії Мірошниченко, а також шедеври українського та зарубіжного музичного мистецтва: арії і сцени з опер Вінченцо Белліні, Джузеппе Верді, Джакомо Пуччіні, пісні Анатолія Кос-Анатольського. На сцену Малої опери виходили учні Примадонни й співаки, які продовжують її вокальну школу – солісти Національної опери України Ілона Волощук, Оксана Терещенко, Ольга Нагорна, Катерина Стращенко, Ігор Євдокименко і Сергій Пащук, солістки Київського національного академічного театру оперети Тамара Ходакова і Тетяна Журавель, лауреат всеукраїнських конкурсів Юрій Кругліков.
У концерті взяв участь також ансамбль солістів «Благовість» (художній керівник – Тетяна Кумановська, диригент – Сергій Адаменко) і струнний квартет «Міра» (керівник – Юлія Мілєва), які виконали фрагмент із опери Дмитра Бортнянського «Алкід». Згодом уже жіноча група ансамблю «Благовість» озвучила сцену з опери Миколи Леонтовича «На русалчин Великдень». Натхненно і піднесено прозвучала у виконанні Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України під орудою Миколи Лисенка увертюра до опери «Тарас Бульба» славетного прадіда диригента – композитора-класика Миколи Лисенка.
Музичні номери концерту чергувалися з фрагментами телефільму про Євгенію Мірошниченко з кіноциклу Олега Бійми «Немеркнучі зірки». У фойє присутні могли переглянути фотографії співачки, які для проведення вечора надали члени родини і директор КП «Київ-Конофільм» Денис Хомич. Долучився до проведення заходу і Володимир Рожок, ректор Національної музичної академії України імені Петра Чайковського. Головний режисер імпрези – Лариса Ліванова, модератор проекту – Тетяна Кумановська
Тож початок покладено. Сподіватимемось і ми на довге й щасливе концертне життя Малої опери, якому, за мрією Олега Школьного, сина співачки, можливо присвоять ім’я його матері.
Валентина КУЛИК