Міжнародний конкурс вокалістів пам’яті Мусліма Магомаєва у Трускавці

609

У Трускавці пройде унікальний за концепцією ІІ Міжнародний конкурс вокалістів пам’яті Мусліма Магомаєва: в ньому змагатимуться професійні вокалісти з дипломами консерваторій, але співатимуть не лише оперні партії, а й естрадні пісні з репертуару легендарного баритона

Власне, так, як це відбувалося у творчому житті Мусліма Магомаєва, котрий був універсальним співаком й однаково талановито, вільно та віртуозно почувався в обох жанрах. Також відомо, що Магомаєв дуже любив Україну і співав українські пісні. Тож обов’язковим конкурсним твором є українська народна пісня «Дивлюсь я на небо» з його репертуару. Одним із нововведень конкурсу є виконання творів у супроводі симфонічного оркестру на гала-концерті.

Усі учасники пройшли попередній сліпий відбір і ті, які набрали найбільшу кількість балів, запрошені до Трускавця. Тож цьогоріч із 5 до 8 грудня змагатимуться 15 конкурсантів віком від 16 до 40 років з України, Латвії, Молдови, Казахстану. Серед міст України будуть представлені Київ, Львів, Хмельницький, Шостка, Вишгород, Харків, Одеса, Херсон, Вінниця, Кам’янське. Важливо, що вступні внески у конкурсі відсутні й усі витрати, окрім проїзду, бере на себе оргкомітет.

Організатори конкурсу – Трускавецька міська рада в особі міського голови Андрія Кульчинського та Азербайджанський культурний центр імені Мусліма Магомаєва в особі Гурбана Аббасова і Наталії Кудряшової – запросили до Трускавця антрепренерів, керівників творчих колективів і диригентів оркестрів, які зможуть запропонувати виконавцям майбутню співпрацю. Більше того, цього разу конкурс стає також дипломатичною мультикультурною платформою для співробітництва: у день закриття відбудеться офіційна зустріч за круглим столом Надзвичайних і Повноважних Послів іноземних держав та представників дипломатичних місій із керівництвом міста й бізнес-елітою, обговорюватимуться нові проекти економічної і туристичної співпраці курорту Трускавця.

Мер Трускавця Ан­дрій Кульчинський вважає, що міжна­родний конкурс українських оперних співаків пам’яті Мус­ліма Магомаєва має відбу­тися саме в Трускавці з кількох причин: «Насамперед, цим конкурсом ми підтримуємо таланови­ту молодь, адже участь і перемога у ньому дають можливість піднятися на ще одну сходин­ку у професійному рості. Чому конкурс Мусліма Магомаєва? Трускавець – бальнеологіч­ний курорт, куди запрошує­мо якомога більше гостей, зокрема з-за кордону. Од­ними з найчисленніших є гос­ті з Азербайджану.

Ми знає­мо, що Магомаєв – відомий азербайджанський співак, похований у Баку. Таким чи­ном, намагаємося “вбити двох зайців”, бо конкурс був схвалений у вищих ешелонах влади Азербайджану: його особисто підтримала перша леді цієї країни, торік на кон­курс приїжджав Посол Азер­байджану в Україні, обіцяв і нині приїхати. Для нас це – сер­йозний інформаційний при­від розмови про дружню держа­ву, яка позитивно ставиться до України. Загалом конкурс пам’яті Мусліма Магомаєва – хороша промоційна основа для розвитку курорту в ціло­му: значно ефективніше ви­тратити певну суму на при­йом учасників конкурсу, ніж у тому ж Азербайджані – мільйони гривень на рекламу Трускавця».

Власне за таким принципом діють і розкручені курортні фестивальні міста, такі як Сопот, Канн, Карлові Вари, Юрмала.

До складу журі Другого міжнародного конкурсу вокалістів пам’яті Мусліма Магомаєва увійшли завідувач кафедри сольного співу Національної музичної академії імені Петра Чайковського, соліст Національної опери України Олександр Дяченко, завідувачка кафедри академічного співу Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, солістка Львівської опери Людмила Божко. Голова журі – Гурбаналі Гасан-огли Аббасов, народний артист України, оперний та естрадний співак, голова Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва, Посол Миру.

За інформацією прес-релізу