Наприкінці жовтня в Україні розпочнеться студентський освітній курс міжнародного рівня – проєкт «Латинська українська нотна спадщина», дослідницький потенціал якого у перспективі може мати подальше наукове втілення
Відомий факт: в українських архівних установах, музеях і бібліотеках зберігається кілька сотень комплектних рукописів та фрагментів латинської нотної спадщини. Вони представляють часовий період від пізнього та високого середньовіччя до кінця ранньомодерної доби (ХІІ–ХVІІІ століть). І цей масив українські науковці довгий час оминали, у зв’язку з чим не могли розпочати функціонування дослідницькі школи відповідного напрямку.
Однак в останні роки ця ситуація помітно змінюється на краще. Тому мета учасників проєкту – отримати знання, як саме працювати із латинською українською нотною спадщиною ХІІ–ХVІІІ століть, а також отримати навички більш системного опанування таких матеріалів і засвоїти західноєвропейську дослідницьку практику.
Програма заходу включатиме англомовні онлайн-лекції раз на два тижня професорки швейцарської музичної академії у Базелі Ангеліки Мотц. Після лекцій в архівних установах Києва і Львова відбуватимуться практичні дослідження латинських нотних рукописів під керівництвом кандидата мистецтвознавства, доцента Національної музичної академії України імені Петра Чайковського Івана Кузьмінського.
Після завершення освітнього курсу результати досліджень будуть представлені публічно у вигляді підсумкового семінару та наукових статей. І долучитись до цієї події зможе кожен, а особливо той, хто зацікавлений у написанні музикознавчих робіт із безперечною науковою новизною.
Проєкт організовується силами НМАУ імені Петра Чайковського (Студентське наукове товариство «Octopus» і кафедра Старовинної музики) у співпраці з Інститутом музикології Цюрихського університету з метою побудови культурних мостів між Західною та Східною Європою.
За детальнішою інформацією звертайтесь у Messenger Студентського наукового товариства НМАУ імені Петра Чайковського. Реєструйтеся за адресою: hsc.lviv@gmail.com
За матеріалами офіційної сторінки Студентського наукового товариства НМАУ імені Петра Чайковського у Facebook
Аліна ЧЕРНІЙ