Почути і відчути: затишна бесіда з музикою і про музику у День ментального здоров’я. 10 жовтня, фоє Національної філармонії, 16:00
У День ментального здоров’я усі, хто прийдуть до філармонії, зможуть протестувати унікальну технологію українських розробників (360-градусний просторовий відео- й аудіоінтерактивний стрімінг у VR-шоломі), а також послухати музику і намалювати власні емоції під час процесу.
Запрошуємо 10 жовтня зібратися у невимушеній атмосфері фоє філармонії на зручних пуфах біля рояля, аби разом із модераторкою події музикознавицею Тетяною Новицькою поговорити про емоції в музиці, сприйняття цих почуттів у різні епохи, а також разом порефлексувати над власними враженнями під час слухання музики Вольфганга Амадея Моцарта, Еріка Саті й Філіпа Ґласса у виконанні піаніста Дениса Кашуби.
Гостею події стане психотерапевтка платформи онлайн психології Pleso Олександра Алексюк, яка розповість про вплив музики на ментальне здоров’я людини, зокрема, під час війни, з точки зору доказової медицини.
Філармонія стала однією з перших культурних інституцій в Україні, яка долучилась до унікального проєкту відновлення ментального здоров’я військовослужбовців через застосування просунутих технологій. Команда американського стартапу з українським корінням Aspichi працює над VR-платформою для інтерактивного стрімінгу 360-градусного просторового відео й аудіо у VR-шоломі.
Спеціально для цієї платформи було здійснено відео- і аудіозапис музики Моцарта у виконанні струнного квартету Київського камерного оркестру.
Тож, у всіх охочих цього дня буде можливість протестувати технологію і готовий продукт у VR-шоломі й, власне, опинитися у віртуальній реальності, завдяки психологічній програмі Luminify. Вона ефективно використовує інтерактивні підходи для підтримки емоційного стану, зокрема під час війни, допомагаючи впоратися з психологічними розладами, такими як тривога, депресія і посттравматичний стресовий розлад.
Також Aspichi створив віртуального асистента-психолога та працює над збереженням культурної спадщини. Продукт стартапу – базова технологія аудіовізуальної телепортації. Тобто, стрім із камери з 360-градусного огляду, в чому й полягає ексклюзивність. Одна людина надіває камеру на голову і відео передається в режимі реального часу іншій людині, яка споглядає все у шоломі. Камера знімає від першої особи, тому в реальному часі усе відбувається, наче телепортація. Той, хто одягає VR-шолом, опиняється на місці носія камери.
Aspichi робить і записи цих відео. Але тут зображення кардинально відрізняється від інших технологій, де розробляється графіка за аналогією з комп’ютерною грою: Aspichi використовує реальні відео.
Так, при фільмуванні деокупованих міст в Aspichi з’явилося ще одне розгалуження стартапу – збереження культурної спадщини. Команда почала знімати українські музеї і виставки, створювати метасвіти з ними. Aspichi вже відзняли у такому форматі Музей Сковороди, будівлі Києва стилю модерн під музичний супровід. Наразі знімаються імерсійні музичні кліпи українських виконавців.
VR-стартап Aspichi працює також у військовому напрямі та розробляє два проєкти: симулятор стрільби з різних типів зброї і технології віртуальної телепортації для саперів. Для Aspichi важлива інтерактивність і взаємообмін досвідом, тож наприкінці події у філармонії слухачі й слухачки матимуть можливість поспілкуватися з учасниками проєкту та обмінятися враженнями.
За матеріалами пресрелізу