
Перший місяць весни принесе в наші музеї натхнення та музику. Березень буде наповнений екскурсіями, лекціями, камерними концертами та подіями для дітей. Долучайтеся до мистецьких заходів, що відкриють нові сторінки української та зарубіжної класики; познайомлять із творчістю видатних Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Неділя, 2 березня | 14:00. Українська музика в мультфільмах. Запрошуємо батьків і дітей на унікальну інтерактивну подію з переглядом мультфільмів для найменших у Музей Соломії Крушельницької у Львові! Наукова співробітниця музею Леся Кирик розповість, як створюються улюблені мультфільми, хто пише для них музику та яку важливу роль вона відіграє в озвученні анімацій.
А найцікавіше – це буде справжня інтерактивна подорож у світ анімації! Дітки зможуть активно взаємодіяти під час перегляду, а також самостійно відчути магію музики у мультфільмах.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Неділя, 2 березня | 18:00. Романтичний вечір у музеї Крушельницької. У камерній атмосфері салону звучатимуть музичні шедеври у виконанні видатних українських музикантів: скрипаля Назарія Пилатюка та піаніста Петра Довганя. Програма поєднує твори українських і зарубіжних композиторів, що розкривають різні музичні традиції й стилі.
Твори Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова та Мирослава Скорика відзначаються глибоким емоційним змістом і національною автентичністю. У композиціях Йоганна Себастьяна Баха та Астора П’яццолли відчувається багатство європейських музичних традицій: від барокової контрапунктичної складності Баха до пристрасної емоційності П’яццолли, що додає програмі неповторного ритму й пристрасті.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Вівторок, 4 березня | 17:00. Вербицький та Людкевич. Лекція Якима Горака до 210-річчя Михайла Вербицького присвячена 210-річчю з Дня народження Михайла Вербицького, видатного греко-католицького священника, композитора та автора Національного Гімну України. Автор події розгляне різні аспекти рецепції творчості Вербицького у творчості Станіслава Людкевича.
Вхід вільний. Адреса: вул. Станіслава Людкевича, 7.
Середа, 5 березня | 16:00. Відома й невідома Соломія Крушельницька. Під час лекції, Данутa Білавич відкриє таємниці життя і творчості співачки, які залишалися поза сценою. Ви дізнаєтеся про маловідомі факти її біографії, приватне життя, виклики, з якими вона стикалася, а також про значення творчості Крушельницької для розвитку світового оперного мистецтва.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Субота, 8 березня | 18:00. Іспанська гітара. Андрій Остапенко. У програмі вечора прозвучать твори легендарних композиторів, які прославили гітару як інструмент найтоншої душевної виразності. Зачарують мелодії кубинця Лео Брауера, з його ніжною «Колисковою», та бразильця Ейтора Вілла-Лобоса, «Чотири прелюдії» якого є втіленням національного колориту. Твір Ісаака Альбеніса відкриє красу Гранади, Кадіса та Астурії. Неможливо уявити вечір іспанської музики без Франсіско Тарреґи, якого називають «батьком сучасної гітари». Його «Чотири прелюдії» та легендарні «Спогади про Альгамбру» пролунають поряд із витонченими «Варіаціями на тему Фернандо Сора» Мігеля Льобета. Завершить імпрезу експресивне та незвичайне «Фальшиве танго» сучасного французького композитора Ролана Дьєнса.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Неділя, 9 березня | 17:00. Шевченко, якого ми не знали. Лекція Івана Дудича. Зі шкільних років ми звикли сприймати Тараса Шевченка передусім як поета, національного пророка, символа України. І справді, у світі найбільше пам’ятників встановлено саме йому. Проте Шевченко-художник – це постать, яку знає значно вужче коло людей. Відвідавши лекцію, ви почуєте архівний запис на вініловій платівці у виконанні Іванни Синенької-Іваницької, а також зможете побачити графічний твір племінниці Соломії Крушельницької – Ярослави Музики.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
П’ятниця, 14 березня | 18:00. Вечір скрипкової музики у музеї Крушельницької. Виконавиці талановиті скрипальки Христина та Юлія Кміть. У програмі – музика, що вражає багатством виразових засобів і відкриває слухачеві нові грані емоційності й технічної віртуозності. Особливе місце посідає «Балада» соль мінор Фридерика Шопена в транскрипції Ежена Ізаї – яскравий приклад поєднання ліричної глибини польського романтика з віртуозністю бельгійського скрипаля, де інструментальні барви передають розмаїті настрої від задумливості до драматичної кульмінації.
Партія фортепіано – Юлія Маківничук, творчий керівник – професор Володимир Заранський.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Субота, 15 березня | 18:00. Оперний вечір у салоні Крушельницької. Галина Гончарова. Звучатимуть знамениті арії Георга Фрідріха Генделя з опери «Юлій Цезар в Єгипті», що передають глибину емоцій і трагізм образу Клеопатри. Також будуть представлені арії Вольфганга Амадея Моцарта, Джоаккіно Россіні та Вінченцо Белліні, які розкривають різноманіття стилів та емоцій: від яскравого спокою Моцарта до емоційної пристрасті Россіні та Белліні.
Партія фортепіано – Олександра Менцінська.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Неділя, 16 березня | 17:00. Кураторська екскурсія Влодка Костирка: секрети нової експозиції. Подія привідкриє секрети нової експозиції музею Соломії Крушельницької. Влодко Костирко, відомий художник, який працював над оформленням просторів, особисто проведе екскурсію і розкриє інсайди роботи над оновленням музею. Ви побачите унікальні артефакти: рідкісні фотографії, рукописи, оцифровані матеріали, театральні афіші, рецензії та особисті документи, що розповідають про життя і творчість видатної оперної співачки. Завдяки зусиллям команди музею, атмосфера будинку зберегла дух Соломії Крушельницької, дозволяючи гостям відчути її історію по-новому.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Понеділок, 17 березня | 16:00. Екскурсія, присвячена Одарці Бандрівській, племінниці Соломії Крушельницької, з нагоди її дня народження. «Наймолодша донька найстаршої сестри» – так визначила свою приналежність до роду Крушельницьких Дарія-Софія Бандрівська, яка народилася 17 березня 1902 року. Вона отримала ґрунтовну освіту, здобула визнання як камерна співачка й педагог, виховавши не одне покоління талановитих вокалістів. Водночас її життя було невіддільне від історії видатної тітки, – саме вона стала літописицею спадщини Соломії Крушельницької та фундаторкою музею.
Під час події ви почуєте розповідь Галини Тихобаєвої про життя Одарки Бандрівської, а також пройдете залами музею, занурюючись у її спогади та унікальну атмосферу епохи.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Субота, 22 березня | 18:00. Вокальний вечір у салоні Крушельницької. Вокальна музика у салоні Соломії Крушельницької – це можливість поринути у світ української лірики, де зливаються мелодійність народних мотивів, глибина поетичного слова та витонченість композиторських інтерпретацій. У виконанні молодих співачок Дарії Буренко (мецо-сопрано) та Ірини Поломаної (сопрано) прозвучать твори, що є окрасою української музичної культури. Партія фортепіано – Наталія Лотоцька.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Неділя, 23 березня | 15:00. Відкриття виставки до 100-літнього ювілею першого виконання кантати Людкевича «Кавказ». Кантата-симфонія Станіслава Людкевича «Кавказ» – один із наймасштабніших і найглибших за змістом зразків української музики. Ювілейна виставка представить документи, що висвітлюють історію створення та першого виконання «Кавказу»: програмки, архівні фотографії, друковані нотні й журнальні видання. Окрему групу експонатів складуть вітальні адреси, надіслані Людкевичу українськими товариствами Галичини та діаспори з нагоди його першого творчого ювілею.
Виставка пропонує зануритися в історичний і мистецький контекст доби, коли «Кавказ» став музичним відображенням національного духу, протесту й боротьби, а також простежити його вплив на українську музичну культуру.
Вхід вільний. Адреса: вул. Станіслава Людкевича, 7.
Неділя, 23 березня | 18:00. Веснянки в музеї Крушельницької: стань артистом музичного дійства. Разом з учасниками хору «Гомін» ви долучитеся до виконання автентичних веснянок – пісень, що століттями супроводжували прихід весни й пробуджували землю. Під їхнім керівництвом ви відкриєте для себе багатоголосну красу цих наспівів, відчуєте унікальну ритміку й мелодику та станете частиною живої музичної традиції. Ця подія – музичний обряд, у якому кожен зможе відчути силу давніх традицій, зануритися у природну гармонію народного співу та пережити момент єднання через музику.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Субота, 29 березня | 17:00. Маленький фортепіанний концерт. Нестор Волошин. Запрошуємо на фортепіанний концерт Нестора Волошина до Музею Соломії Крушельницької. Талановитий 9-річний піаніст, який практикує методику гри Сіньїті Сузукі, продемонструє її під час цього особливого концерту. Методика Сузукі, що ґрунтується на навчанні через слух, сприяє розвитку музичного чуття й технічних навичок із самого раннього віку, створюючи міцну основу для подальшого музичного розвитку.
У програмі концерту прозвучать твори видатних композиторів, таких як Йоганн Себастьян Бах, Карл Черні, Роберт Шуман, Жан Батіст Люллі та інших. Це захопливе поєднання різних стилів і епох дозволить насолодитися майстерністю молодого піаніста і відкриє для вас нові грані класичної музики.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Неділя, 30 березня | 18:00. Шедеври фортепіанної музики. Меланія Макаревич. У виконанні піаністки прозвучать шедеври фортепіанної музики, мелодії яких знає і любить кожен. У програмі вечора – музика найвідоміших композиторів епохи бароко, класицизму та романтизму: Йоганна Себастьяна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта, Людвіга ван Бетовена, Ференца Ліста, Фридерика Шопена.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
За інформацією пресрелізу
Фото Романа Балука