10 червня у київському Музеї Миколи Лисенка відбудеться концерт-презентація компакт-дисків фортепіанної і камерної музики Миколи Лисенка у записах Соломії Сороки (скрипка) та Артура Гріна (фортепіано), виданих лондонською фірмою Toccata Classics
Скрипалька Соломія Сорока народилася у Львові, де закінчила Львівську спеціальну музичну школу імені Соломії Крушельницької у класі Григорія Хейфеца. Продовжувала навчання у Київській консерваторії у Богодара Которовича та Ярослави Рівняк, а пізніше і в аспірантурі у Людмили Цвірко. Є лауреатом конкурсів імені Миколи Лисенка, Сергія Прокоф`єва та “Золота осінь”. У 2001-му захистила докторат в Істменській школі музики (Eastman School of Music) США у професора Чарльза Кастельмана.
Соломія Сорока дебютувала на сцені у віці десяти років із Львівським філармонійним оркестром із концертом Фелікса Мендельсона. З того часу не раз виступала з оркестрами США, Австралії та України, концертувала у США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Франції, Німеччині, Італії, Чехії, Китаї, Кореї, Тайвані та Ізраїлі, де, зокрема, виступала з прем`єрами творів українських композиторів Бориса Лятошинського, Мирослава Скорика та Євгена Станковича. Вона є професором скрипки в Ґошенському університеті, що в штаті Індіана, а також викладає на Шлернському міжнародному фестивалі в Італії і в квартетній програмі Чарльза Кастельмана у США.
Американський піаніст Артур Ґрін народився у Нью-Йорку і навчався у Джульярдській школі музики у професора Мартіна Каніна. Він є лауреатом міжнародних конкурсів імені Джіни Бакауер, Вільяма Капела, Ферруччо Бузоні, Гелени Гарт та інших. Його також часто запрошують бути членом журі на світових міжнародних конкурсах.
Артур Ґрін постійно виступає із концертами у Північній Америці, Європі та Азії. Він був обраний музичним амбасадором США до Сербії, Косово та Боснії, а також 12 разів їздив із турне по Японії. Ґрін грав із такими відомими колективами, як симфонічні оркестри Філадельфії, Сан-Франціско, Токіо, національні оркестри Чехії, Сербії, України, Юти тощо. Артур Ґрін є професором Мічіґанського університету. Серед його студентів є лауреати міжнародних конкурсів, а також багато з них займають важливі музичні посади в університетах США.
Отже, концерт-презентація обіцяє бути цікавою. Запрошуємо!
Початок о 17 годині. Вхід вільний.