lyudkevych-spadschyna

16 квітня у фоє Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відбудеться дискусія «Людкевич. Спадщина: стратегія популяризації музичної творчості». Її ініціює Меморіальний музей Станіслава Людкевича у співпраці з Львівською національною філармонією. Початок події о 16:00

Збереження і популяризація української музичної культури на національному та світовому рівнях – пріоритетне завдання для музикантів. Однак на заваді його виконанню стоїть, зокрема, брак якісних нотних видань і досліджень доробку вітчизняних митців. На прикладі спадщини Станіслава Людкевича працівники музею разом із музикантами обговорять найбільші виклики та проблеми, з якими стикаються й змушені вирішувати самотужки через відсутність в Україні інституту дослідження музичної культури, що займався б і нотовидавничою справою.

У рамках зустрічі команда проєкту розповість про роботу над новітнім виданням творів Станіслава Людкевича, перший том якого з симфонічними творами композитора був виданий минулого року за підтримки Українського культурного фонду. До видання увійшло п’ять творів для оркестру – Симфонієта (на чотири частини) та одночастинні симфонічні поеми «Пісня юнаків», «Наше море», «Наші гори», «Танець кістяків», окремі з яких побачили світ уперше, а інші виходили друком ще в період радянської окупаційної влади, тож потребували редакції. Партитури й поголосники творів опубліковані у відкритому доступі. Видання є двомовним: передмова українською та англійською мовами містить інформацію про вказані опуси, історію виконання і видання їх, стан збереженості рукописів.

Зібрання об’єднає музикантів, композиторів, менеджерів, музикознавців, культурних діячів і торкатиметься проблематики й інструментів популяризації творчості українських композиторів. Серед спікерів – генеральний директор Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика Володимир Сивохіп, композиторка, лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка Богдана Фроляк, музикознавець, старший науковий співробітник Меморіального музею Станіслава Людкевича Яким Горак та інші. Модератор – Михайло Кобрин, директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові та його філії Меморіального музею Станіслава Людкевича.

Під час події прозвучать камерні твори Станіслава Людкевича у виконанні Софії Соловій (сопрано) та струнного квартету «Фенікс».

Це – перший із низки заходів, запланованих у різних музичних інституціях України, покликаних сприяти обміну досвіду між фахівцями галузі та об’єднанню зусиль задля популяризації української класичної музичної спадщини.

За інформацією пресрелізу