«Музичною Європою» – нові хіти старого континенту

58

Цього року Україна вперше відсвяткувала День Європи разом з усім континентом – 9 травня

Напередодні свята відповідний указ видав Президент України. День Європи – це, передусім, день миру і єдності, – цінностей, які нині, під час широкомасштабної війни зі зброєю в руках захищає український народ.

Дню Європи була присвячена велика концертна програма «Музичною Європою», до якої увійшли хіти старого континенту. Її презентація відбулася 20 травня на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру.

«Наша програма різнопланова і різноманітна, – як, власне, сама Європа, – кажуть артисти. – І разом із тим – єдина, як нинішня європейська культура, збудована на спільних цінностях».

Внесок мистецької України в загальноєвропейську культуру переоцінити важко. А в контексті війни, коли Україна на полі бою боронить Старий Світ від новітніх варварів, – і поготів. Нові реалії будують відповідні мистецькі смисли. І це відобразилося у програмі «Музичною Європою».

У першій частині імпрези популярні українські пісні разом із відомими європейськими хітами створювали єдину мистецьку палітру. Музична Україна у концерті звучала в унісон з музичною Європою.

В другій частині під назвою «Сублімація війни» були представлені експериментальні напрямки музичного і хореографічного мистецтва з використанням текстів сучасного українського драматурга Андрія Бондаренка з його поеми «Синдром уцілілого».

У концерті взяли участь Академічний народний хор на чолі із заслуженим діячем мистецтв України Володимиром Коцуром, Дмитро Обєдніков, Катерина Іващенко-Василяко, Марина Коваленко, Олександр Лаптій, Ілля Латиш, Наталія Липницька, Юлія Литвин, Марина Маккей, Анна Михневич, Дар’я Михневич, Світлана Примак, Яна Сидоренко, Олександр Сьомченко, Ксенія Трубіна, а також Театр танцю «Екватор».

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм