Німецький органіст Якобус Ґладзіва знову з концертами у Львові

66

Відомий німецький органіст Якобус Ґладзіва дасть концерти у Львівському органному залі 2 та 3 лютого

Це буде другий виступ музиканта на підтримку українського народу під час російсько-української війни. Він виконає музику зарубіжних та українських композиторів.

Якобус Ґладзіва вивчав оркестрове дириґування та церковну музику в Дрездені й Ляйпціґу, отримав два дипломи й два ступені магістра. З 2020 року працює церковним музикантом у Берліні. Регулярно дає концерти в Німеччині та за кордоном.

Грати на органі почав ще в дитинстві, перед цим опанувавши фортепіано. Найбільше йому подобається симфонічна музика Франції. Але є країна, з якою музиканта повʼязує не лише музика – це Україна. Дружина Якобуса українка, і саме завдяки їй музикант став більше цікавитись українською культурою.

Від початку повномасштабної війни росії проти України світ заново відкрив для себе українське мистецтво. Наші музиканти активно концертують у Європі та Америці, знайомлять публіку з шедеврами української композиторської школи, діляться репертуаром із зацікавленими іноземними колегами. Так у свою чергу зробив і Якобус Ґладзіва.

«Я приємно здивований, як багато хорошої української музики ми відкриваємо для себе в цей час. Для мене це захоплююче відкриття нового про культуру України, яка перебувала до цього в тіні», – каже Якобус.

2 і 3 лютого на концертах у Львівському органному залі німецький віртуоз виконає «Тиху молитву» Михайла Шуха, хорали Йоганна Себастьяна Баха, два скерцо П’єра Кушеро та Антоніна Брукнера, сонату Олександра Гільмана.

Свій вибір твору українського композитора для виконання цього разу музикант пояснює висловом французького органіста Альберта Швейцера: «“Молитви не можуть змінити світ, але молитви змінюють людей, а люди змінюють цей світ”. Ця цитата спала мені на думку, коли я прочитав назву твору Михайла Шуха. Це те, що ми можемо зробити! Дарувати надію людям».

Для відвідування Львівського органного залу прохання мати з собою документ, що посвідчує особу. У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За інформацією пресрелізу