zastavka1

25 лютого режисер Влад Троїцький і формація NOVA OPERA представлять прем’єру Re:post-опери «LE»

Композитори Сергій Вілка і Яна Шлябанська

Re:post-опера «LE» – це дослідження простору й звуків у тісному контакті зі словом Лесі Українки.

«Продумуючи цей проєкт, я багато читав Лесині тексти, а також про неї, її родину, час, в який творили ці відчайдухи: Олена Пчілка, Михайло Драгоманов, Іван Франко, Михайло Старицький, Тарас Шевченко», – розповідає режисер Влад Троїцький. – Ми досі до кінця не усвідомили, що саме вони заклали основи української державності. Натомість їх замуміфікували та зробили абстрактними. Для більшості Франко – Каменяр, Шевченко – Кобзар, Леся – Мавка. Або ж іще простіше: 20, 100, 200 грн відповідно…

Із формацією музикантів NOVA OPERA хочемо показати Лесю Українку інтелектуалкою і просвітницею, що знала багато мов і робила все для того, щоб українською зазвучала світова класика».

Композитор Андрій Мерхель

У Re:post-опері LE поезію і переклади відомої авторки обрамлено сучасною академічною музикою в естетиці мінімалізму, доєднано live-електроніку та архівні записи голосу Лесі Українки.

Прем’єра опери відбудеться у центральному атріумі Українського дому. Дійство доповнить світлове шоу та відеопроєкція, що розгортатиметься на 360 градусів на всіх рівнях атріуму.

Онлайн-трансляцію постановки здійснюватиме UA: Культура.

Re:post-оперу «LE» буде представлено у межах масштабного мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен» із нагоди 150-річчя від дня народження поетеси.

Режисер – Влад Троїцький.

Музика: Сергій Вілка, Андрій Мерхель, Яна Шлябанська.

Співак Андрій Кошман

Виконавці: Мар’яна Головко (сопрано), Анна Кірш (сопрано), Андрій Кошман (баритон), Руслан Кірш (баритон), Жанна Марчінська (віолончель), Андрій Надольський (перкусія), Олексій Кабанов (кобза, ситар, колісна ліра), Сергій Вілка (клавішні, синтезатор), Яна Шлябанська (live-електроніка).

У виставі звучать українська, англійська та німецька мови.

Живий звук.

За інформацією прес-релізу