У травнi вийшов у світ подвійний компакт-диск із творами композиторки Юлії Гомельської у виконанні Національного ансамблю солістів України «Київська камерата», художній керівник і головний диригент – народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Валерій Матюхін. Презентація диска пройшла в рамках щорічного фестивалю «Музичні прем’єри сезону»
Робота над створенням диска тривала кілька років. До нього увійшли наступні твори композитора: Concerto Grosso для скрипки і струнного оркестру (солістка – заслужена артистка України Богдана Півненко), камерна симфонія «У потоці пульсуючою Ліри», дві п’єси «Планета “Життя”» і «До сонця» для струнного оркестру та фортепіано, «Крила східного вітру» для камерного оркестру, дві кантати для сопрано і камерного оркестру – «Поза гравітацією» на тексти британської поетеси Гвінет Льюіс (солістка – заслужена артистка України Тамара Ходакова) і «Непрошіптані слова» на вірші Олени Матушек (солістка – Інна Галатенко). Студійні записи всіх презентованих творів були зроблені Національною радіокомпанію України і увійшли в аудіоархіви фонду української музики.
Анотацію до диска Юлії Гомельської написала провідний київський музикознавець, автор досліджень про творчість сучасних українських композиторів, арт-директор «Київської камерати», кандидат мистецтвознавства Анна Луніна:
«Композитор в усі часи та епохи – насамперед особистість з притаманним їй комплексом індивідуально-неповторних властивостей та особливостей самовираження в музиці, оскільки саме особистості – рушійна сила мистецтва. Однак композиторів з індивідуальною манерою-почерком у контексті будь-якого історичного періоду існувало не так багато, дефіцит на особистості – проблема не тільки поточного сьогоднішнього етапу. Юлія Гомельська – блискучий професіонал, що володіє формулою триєдності композиторської майстерності: індивідуальною манерою-почерком, міцною технічною базою і оригінальністю мислення. В її творах немає зайвих нот і порожніх “загальних” місць, кожна її партитура – каліграфічно точно виписаний нотний текст, за яким явно видна рука майстра. Вона спокійно і впевнено себе почуває і орієнтується в будь-якій жанровий сфері, створюючи оркестрову і вокальну музику, компонуючи опуси малих форм і розгорнуті симфонічні полотна. В її творчому доробку – досить солідний список творів, що вказує на багатство її композиторської фантазії і міцний професіоналізм. Але найголовніша особливість цього композитора – це винахідливість, причому в усьому – в ідеях творів, їх самобутній формі і навіть протіканні музичних думок в часі. Кожний новий твір – це завжди креативна фабула, індивідуальна форма-драма і особливий сценарний “сюжет”. Музика Юлії Гомельської не міметична, не симулятивна і не поверхнево пласка, а навпаки – вона виділяється якістю музичних текстів, інтелектуальністю ідейних рішень і семантичною новизною. Тому розумну музику цього композитора хочеться слухати, аналізувати, розпізнаючи різні нюанси, відтінки і аспекти “музичних послань” її автора».