Українська музика якщо є не широковідома в Америці, то її точно знають і вже чули багато творів як сучасних, так і класичних композиторів, у багатьох штатах: у Техаському християнському університеті відбулися два фестивалі камерної української музики, низка симфонічних концертів пройшла в Північно-Західному університеті (Чикаго, Іллінойс), концертні сезони Українського інституту в Нью-Йорку тішать слухачів різноманітними програмами. Але те, що має незабаром відбутися, надихає на подальшу популярізацію вітчизняної музики та визнання її світовою музичною спільнотою.
З 28 лютого до 1 березня у Нью-Йорку відбудеться Український фестиваль сучасної музики (Ukrainain contemporary music festival-2020), у якому українську музику представлено творами композиторів від пізнього радянського періоду до сьогодення.
Фестивальна програма включає не тільки концертні виконання, а й доповіді, дискусії, обговорення з музикознавцями, мистецтвознавцями, фокусуючись на філософії і музичному мистецтві України періодів до та після Майдану.
Усі три івенти відбуватимуться на різних локаціях. Мистецькими майданчиками для дискусій і концертів стануть Гантер-колледж (Hunter Сollege, приймаюча сторона), Центр випускників (Graduate Center) та Український музей на Мангеттені.
Першій день фестивалю відкриватиме мистецька дискусія-круглий стіл «50 років української культури: музика, література та мистецтво» за участю др. Марка Андрейчика, др. Олени Мартинюк, Оксани Нестеренко.
29 лютого у дискусійній частині «Музика і революція в Україні» слово візьмуть др. Інесса Базаєв, відомий знавець творчості Валентина Сильвестрова др. Пітер Шмельц і нью-йоркська організаторка UCMF-2020, професорка Гантер-коледжу др. Лія Бетстоун.
У третій день фестивалю у круглому столі братимуть участь українські митці. Разом із легендарним Леонідом Грабовським про сучасне мистецтво та музику розмірковуватимуть композитори Анна Корсун (нині доцент Музичної консерваторії в Амстердамі, Нідерланди), Святослав Луньов і Людмила Юріна.
Кожен дискутивний блок чи круглий стіл супроводжуватиметься концертом із творів, що певним чином пов’язані з темою попередньої дискусії. Твори Миколи Рославця, Валентина Сильвестрова, Леоніда Грабовського, Євгена Станковича, Вірка Балея, Мирослава Скорика, Святослава Луньова, Сергія Зажитька, Володимира Рунчака, Кармелли Цепколенко, Івана Небесного, Сергія Пілютикова, Івана Тараненка, Анни Корсун, Даниїла Гетьмана, Максима Коломійця, Остапа Мануляка, Ігоря Щербакова, Ганни Гаврилець і Людмили Юріної прозвучать у виконанні Соломії Івахів, Павла Гінтова, Домініка Белаві, Клаудії Кнафо, Гліба Канасевича, Shelest Duo, Нью-Йоркського ансамблю нової музики, нащадка Рейнгольда Моріцовича Глієра Дженніфер Глієр та інших.
Лія Бетстоун і Людмила Юріна працювали разом з командою у складі Ванесси Егу, Дори Хомяк, Павла Гінтова, Соломії Івахів, Ірини Кіт, Оксани Нестеренко, Наталії Ошукані, Марії Сороки і Валерії Шепівдич.
Фестиваль відбуватиметься за підтримки Фонду «Разом» (США), Українського Інституту в Америці, Українського Інституту (Україна), Гантер-коледжу, Columbia/Harriman Institute та ін.
Для більш детального ознайомлення з фестивальною програмою перейти за посиланням: https://www.ucmfnyc.com
Людмила ЮРІНА