opernyj weekend_vedmid_

3 та 4 листопада у приміщенні Малої опери пройде фестиваль камерних опер «Оперний вікенд»

Фестиваль збере на одній сцені і презентує у своєрідному дводенному марафоні чотири постановки, які вже мали прем’єри на різних київських, українських, а деякі – і на зарубіжних сценах протягом останніх декількох років, отримавши схвалення експертів та публіки. Це будуть чотири невеликих за обсягом та виконавським складом опери, різні за жанрами, часом створення, стилістикою та національною приналежністю: зінґшпіль зовсім юного В.А.Моцарта «Бастьєн і Бастьєна», комічна опера «Ріта» італійця Гаетано Доніцетті, містична трагедія «Медіум» американського композитора ХХ століття Джанкарло Менотті та «Ведмідь» української композиторки Ірини Губаренко за одноіменним водевілем А.Чехова. Як наголошують організатори, задля тіснішого контакту з аудиторією та популяризації оперного жанру серед широкої публіки опери іноземних авторів перекладені українською мовою.

Усі постановники вистав – Дмитро Тодорюк, Антон Литвинов, Лада Шиленко та Олександр Співаковський – молоді режисери, випускники кафедри оперної підготовки та музичної режисури Національної музичної академії імені П.Чайковського, котрі, однак, уже встигли заявити про себе цікавими музично-театральними роботами. Артисти, задіяні у спектаклях – професійні оперні співаки і музиканти, які працюють у провідних музичних театрах столиці.

Згадані постановки народжені у творчому тандемі режисерів із українськими брендами та дизайнерами, що працювали над створенням костюмів для цих вистав. Це Polina Veller (Поліна Веллер), Rybalko (Марина Рибалко), 2L Factura (Лана Тесленко та Олена Майстра) і Svetlana Karpova (Світлана Карпова). Вони є неодноразовими учасниками вітчизняних і міжнародних конкурсів дизайнерів, подіумних показів, творцями одягу для українських сelebritіes.

Автор і куратор проекту – музикознавець та музичний критик Галина Дуб. Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Партнери – культурно-мистецьке об’єднання Hronotop.UA

Фестиваль проходитиме за участі Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України (диригент – Костянтин Старовицький).

3 листопада даватимуть «Ріту» Гаетано Доніцетті та «Ведмедя» Ірини Губаренко, 4 листопада – «Медіума» Джанкарло Менотті та «Бастьєна і Бастьєну» В.А.Моцарта. Три опери зі згаданих чотирьох (тобто окрім «Медіума» Джанкарло Менотті) – це легкі та дотепні комедії із характерами та ситуаціями, типовими для нашого життя, нехай навіть і розказані мовою минулих століть.

Мала опера (ст.метро Лук’янівська, вул. Дегтярівська, 5)

Початок – о 19:00

Квитки – https://concert.ua/uk/event/opernyi-weekend

За матеріалами прес-анонсу

На головному зображенні – сцена з опери “Ведмідь” І.Губаренко (режисер – А.Литвинов)