festyval-stryi

Знаковою подією у мистецькому житті Стрия став Перший шкільний пісенний фестиваль «Лети, моя пісне»

Його ідею довго виношував автор і виконавець, композитор, викладач Стрийської дитячої музичної школи імені Остапа Нижанківського, автор понад десятка пісенних збірників, волонтер, організатор благодійного музичного марафону «Співаємо на перемогу» Михайло Золотуха.

У доробку маестро – сотні пісень. Авторів слів пан Михайло добирає ретельно. Серед них чимало талановитих земляків. На його творах виросло не одне покоління юних стриян, котрі, як і він, цінують музичні скарби рідного краю, закохуються у мелодику української автентичної пісні, створюють нову сучасну естрадну пісню із неповторним галицьким шармом.

Митець – не просто викладач вокалу. Він стає ангелом-охоронцем для кожної дитини, знаходячи підхід, і крок за кроком веде до успіху на сцені. Допомагає талантові розвитися й пробитися далі крізь нетрі шоу-бізу. Його вихованці підкорюють не тільки місцеві сцени, а й тішать викладача успіхами на конкурсах різних рівнів, знімаються у відеокліпах.

Та повернімося до фестивалю. Хтось, можливо, скаже – не на часі. Але ті, хто бачили очі юних талантів, чули їхнє бездоганне виконання конкурсних пісень, занурилися в атмосферу свята пісні, переконані: такі перформанси під час війни – найкращі ліки від страху, зневіри, стресу.

Фестиваль відбувся за всіма канонами організації при підтримці Міністерства культури та інформаційної політики України, управління культури, молоді та спорту Стрийської міської ради, Стрийської дитячої музичної школи імені Остапа Нижанківського.

Програма шкільного пісенного фестивалю «Лети, моя пісне» (за творами Михайла Золотухи) була розрахована на один день. Зареєструвалося на участь 45 юних вокалістів у трьох вікових категоріях: 5–8 років (13 учасників), 9–12 років (25 учасників) і 13–17 років (7 учасників).

Відкрили дійство твором, який і дав назву конкурсу, «Лети, моя пісне» у виконанні вокального жіночого квартету ДМШ імені Остапа Нижанківського.

Оргкомітет розробив номінації фестивалю, журі визначало у кожній віковій категорії найкращих виконавців. А це: «Лауреат І, ІІ, ІІІ ступеня»; «Найкраще виконання твору Михайла Золотухи»; «Найкраще виконання твору кантиленного характеру; «Найкраще виконання твору в джазових інтонаціях»; «Найкраще виконання твору в джаз-рокових інтонаціях»; «Найкраще виконання твору про Україну, рідний край»; «Найкраще виконання твору патріотичної тематики»; «Найкраще виконання твору про рідне місто»; «Найкраще виконання твору про школу»; «Найкраще виконання твору про матусю»; «Найкраще виконання твору в стилі сучасних ритмів»; «Найкраще виконання твору в супроводі фортепіано»; номінація «Надія»; номінація «За найкраще виконання дитячої пісні».

Журі, яке очолив Володимир Кудовба – український співак, заслужений артист України, мало нелегке завдання: обрати найкращих із кращих. Добре, що за умовами фестивалю можна було визначати по кілька номінантів у кожній категорії.

Фестивальні прослуховування учасників примусили битися в унісон серця усіх – від виконавців, їхніх викладачів, батьків до організаторів конкурсу. Особливо щемливо звучали патріотичні пісні, композиції про матусь і рідне місто.

Міський Будинок культури на один день став майданчиком для творчої реалізації талановитих дівчаток і хлопчиків, які мріють про сцену. Перші кроки публічних виступів стануть у нагоді тим, хто хоче в майбутньому продовжувати цей нелегкий і такий цікавий шлях. Уся велика творча команда однодумців викладачів, музикантів дбала, щоб не було розчарувань, а, навпаки, намагалася створити атмосферу здорової конкуренції. Хвилювання, сльози радості, зрештою, увесь спектр емоцій вирував за лаштунками. А на сцені панувала святкова атмосфера.

Поки журі визначало переможців, слухачів у музичний полон «захопили» викладачі вокально-хорового відділу музичної школи та Володимир Кудовба.

Оплески не вщухали після кожного виступу і під час вручення дипломів. Щирі обійми та слова підтримки викладачів надихали діточок. Щасливим був також ідейний натхненник фестивалю Михайло Золотуха. Радів, що відважився, що підтримали колеги й діти, які із завзяттям готувалися до виступу, що все задумане вдалося реалізувати, попри побоювання повітряної тривоги.

Живемо у неспокійний час. Та музи не мовчать навіть тоді, коли гримлять гармати. Ось так потужно протистоятимемо й на мистецькому фронті. А на випадок швидкої перемоги України – концертна програма з лауреатів Першого шкільного пісенного фестивалю «Лети, моя пісне» готова.

Керівництво Стрийської дитячої музичної школи імені Остапа Нижанківського планує зробити цей фестиваль традиційним і проводити його в Стрию що два роки.

Нагадаємо, музична школа започаткувала з 1997 року Всеукраїнський конкурс юних піаністів імені Нестора Нижанківського. Тепер ці дві мистецькі події почергово стануть музичним магнітом для талантів з усіх куточків України.

Урочисте закриття Першого шкільного пісенного фестивалю запам’ятається спільним виконанням учасниками дійства авторського твору Михайла Золотухи «Пісня про школу».

Наталія КАРПЕНКОВА