Презентації нових навчальних посібників для дітей від «Музичної України»

26 жовтня Державне спеціалізоване видавництво «Музична Україна» проведе 2 концерти-презентації видань, випущених за підтримки Українського культурного фонду!

Обидва заходи відбудуться в одній із найсучасніших мистецьких локацій – Великому залі київської дитячої школи мистецтв № 2 імені Михайла Вериківського (вул. Бульварно-Кудрявська, 2).

O 13 годині – концерт-презентація видання «Форте QR Піано. Український звуковий простір» (упорядник – Наталія Гриднєва). Це – перша за часів Незалежності Школа гри на фортепіано, створена винятково на українському матеріалі провідними педагогами, виконавцями й композиторами.

Видання адресовано учням середніх і старших класів музичних шкіл, побудовано на найкращих зразках національного музичного мистецтва із застосуванням передових педагогічних принципів. Видання двомовне (українська та англійська). Родзинкою його стане те, що воно міститиме QR-коди й посилання на Ютуб-канал для прослуховування записів виконання представлених творів.

Книга є певною мірою універсальною, тому що розрахована на усіх дітей, незалежно від їхніх здібностей – від вільного музикування до фахової підготовки майбутніх професійних піаністів. Проєкт поряд із академічними методами навчання пропонує основи імпровізації, дає простір для творчості кожному учневі та викладачеві.

У програмі презентації – твори Михайла Шуха, Ігоря Щербакова, Лариси Іваненко, Дмитра Щириці, Олени Ільницької, Богдана Кривопуста, Олександра Саратського, Алемдара Караманова. Виконавці: Марія Шведова, Амелія Плошко, Вероніка Дощечкина, Марія Хорватова, Артем Бурбига, Микола Чикаренко, Станіслав Гумінюк, Анна Габрук. Вступне слово: Наталія Гриднєва, Лариса Іваненко, Марія Пухлянко.

O 15 годині – концерт-презентація видання «Казкова країна Віолончель» (Наталія Фещак, композитор – Золтан Алмаші, художник – Кость Лавро). Проєкт адресований учням-віолончелістам молодших класів музичних шкіл, побудований на найкращих зразках національного і світового музичного мистецтва із застосуванням передових педагогічних принципів, скерований на поповнення бібліотек мистецьких музичних освітніх закладів в усіх областях України.

Більшість творів базується на матеріалі української народної музики. Вагому частину нотного матеріалу становить авторська музика відомого українського композитора й віолончеліста Золтана Алмаші та його опрацювання українських народних мелодій.

Видання є першою за часів Незалежності школою гри на віолончелі для початківців, розраховане для усіх дітей, незалежно від їхніх здібностей, охоплює основні етапи розвитку віолончеліста-початківця: від гри на відкритих струнах до знайомства з першою, другою, третьою, четвертою позиціями. Музичний матеріал підібрано та сформовано за принципом зростання складності технічних задач у засвоєнні техніки гри на віолончелі з методичними поясненнями.

Посібник складається з двох частин: партія учня, яка містить акомпанемент викладача-віолончеліста, та клавір (партія з акомпанементом фортепіано).

Малюнки Костя Лавра, вміщені в книзі, сприятимуть роз’ясненню завдань і доповненню методологічних коментарів. Видання міститиме QR-коди з посиланнями на звучання творів з акомпанементом вчителя-віолончеліста і концертмейстера.

Виконавці: Іванна Варма, Поліна Кудря, Іван Чикін, Гліб Арсеньєв-Кирилич, Ярослава Ящук, Макар Скрипка, Варвара Курдибаха, Данило Семенюк. Концертмейстери: Ольга Степаненко, Ксенія Гусєва. Вступне слово: Наталія Фещак, Богдан Кривопуст, Золтан Алмаші.

Наклад обох видань буде розіслано по київських музичних школах і школах мистецтв, а також передано музичним школам Львова, Харкова, Дніпра, Маріуполя, Кропивницького, Одеси та інших міст України.

Вхід на презентації вільний!

За інформацією прес-релізу