Singin_in_the_Rain_Jr1

28 листопада о 19 годині музично-театральна студія «Бродвей Kids» представить прем’єру бродвейського мюзиклу «Singin’ in the Rain Jr.» на сцені Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей і юнацтва

Уперше в Україні – прем’єра ліцензійного бродвейського мюзиклу, адаптованого для дітей. У яскравій постановці всі ролі виконують діти – 21 юний артист студії від 9 до 16 років. Вони танцюють, співають наживо мовою оригіналу, грають і проживають направду свої ролі. У виставі, поставленій за фабулою легендарного фільму, що підкорив світові екрани в 1952 році, завдяки яскравій хореографії, чудовим музичним темам і блискучому гумору, теж дотепно поєднано музику і кіно.

Сюжет за сценарієм Бетті Комден та Адольфа Гріна – цікавий не тільки дорослим, які пам’ятають цю феєричну стрічку, а й сучасним дітям. Адже Singin’ in the Rain – це історія появи звуку в кінематографі, розказана через кар’єри і взаємини голлівудських зірок Дона Локвуда і Ліни Ламон, талановитої починаючої акторки Кеті Селден, а також перипетій роботи кіностудії «Моньюментал Пікчерз». Тож однією з головних родзинок цього оригінального, витонченого, рідкісної кінематографічності мюзиклу є поєднання «німого» і «звукового» кіно, що демонструватиметься під час вистави на великому екрані. Для «Бродвей Kids» кінозйомки стали першим досвідом, який відкриє ще одну грань юних талантів.

Колись саме «Singin’ in the Rain» став синонімом слова мюзикл. А легендарна стрічка за участю Джина Келлі, Деббі Рейнолдс, Дональда О’Коннора та Джин Гейґен здобула статус одного з найвизначніших фільмів американського кіно. Він очолював список 100 найкращих музичних фільмів «Серії 100 років» Американського інституту кіномистецтва, складений у 2006-му, а також зайняв п’яте місце в списку найвидатніших американських фільмів тієї ж серії за 2007 рік.

Ліна Ламон

У виставі – відмінні, динамічні музичні номери, написані Насіо Герб Брауном та Артуром Фрідом, якому власне і належить ідея мюзиклу. Концепція ж української постановки належить продюсеру та засновнику студії «Бродвей Kids» Марії Прилипко: «Ось уже сьомий рік ми ставимо ліцензійні бродвейські мюзикли, адаптовані для дітей мовою оригіналу. “Співаючі під дощем” – наша третя прем’єра і сьома постановка. За роки роботи ми поставили три версії мюзиклу “Багсі Мелоун” (дві в 2013-му, остання – в 2017-му), дві постановки мюзиклу “Енні” (2015) і, відзначивши наш перший невеличкий ювілей, 5 років, поставили “Broadway Kids Show” в 2017 році – вперше на великій сцені театру, з великим симфонічним оркестром. Цього разу, мною був обраний саме цей мюзикл, не тільки спираючись на чарівний музичний матеріал, який, до речі, не був спеціально написаний для мюзиклу, а обраний продюсерами знаменитого фільму з каталогу музики, опублікованого компанією EMI. Тільки дві пісні “Make ‘Em laugh” і “Moses sopposes” були написані спеціально. Мене захопив сюжет. Адже ця історія не тільки про легендарні часи, коли з’являється звукове кіно в Голлівуді, а й коли народжується сам мюзикл. Музичний фінал вистави “Broadway Melody” якраз про це».

Володимир Шпудейко

Разом із дітьми над постановкою працювали: хореограф Володимир Шпудейко, художник-постановник Тата Белініна, художник із костюмів Мар’яна Лучі, музичний керівник Анна Маліборська, саунд-продюсер Євген Малюга. Відео: «Magnit Production», режисер Тата Белініна, оператор Кирило Філіпов, продюсер Валерія Отченаш.

«Головний меседж студії, яку я заснувала в 2012 році: “Мюзикл, який ми створюємо разом!” Я відношу до цієї фрази і дорослих, і дітей, які взаємодіють один з одним та йдуть до загального результату, – справжнього музичного свята, котре дарують нам діти!» – говорить Марія Прилипко, представляючи свою команду.

За матеріалами прес-релізу