kleynody

Міжнародна Пасхальна асамблея 2018-го святкувала ювілей – 10 років!

Асамблея проходить щовесни під патронатом Українських Православних Церков з ініціативи ректора Національної музичної академії України імені Петра Чайковського Володимира Рожка та за сприяння Міністерства культури України під девізом «Духовність єднає Україну». Цьогоріч програму Пасхальної асамблеї було значно розширено, у ній брали участь колективи не тільки з України, а й із Європи та США.

Другий рік поспіль на форумі виступає Академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди» Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм. Артисти представили програму на сцені Великого залу імені Героя України Василя Сліпака 25 квітня.

Минулий рік для Академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди» був показовим – святкування 15-ї річниці! Колектив, відомий і популярний на Чернігівщині, активно завойовує серця київських глядачів, прославляє рідну землю і всю Україну на європейських теренах. Його творцем і незмінним керівником є заслужений діяч мистецтв України Сергій Вовк. Іншими словами, не приїхав би він до Чернігова у щасливу годину – не було б і славетних «Сіверських клейнодів».

Програма концерту була різноманітною і неймовірно цікавою – це й відомий на всю Європу номер з грою на косах «Косив батько, косив я», і танцювальна інтерпретація пісні Святослава Вакарчука «Веселі, браття, часи настали». Незмінна класика «Їхав стрілець на війноньку», «Мамо, не плач», а також чергування народних танців з інструментальними й вокальними номерами. За словами художнього керівника колективу Сергія Вовка, головний принцип побудови концерту – «від сьогодення до традиції». Усі номери йшли без об’явлень – non-stop, загальна тривалість дійства – півтори години.

Отже, структуру концерту можна назвати сюїтною. Усе виконувалося з великою майстерністю і професіоналізмом. Чернігівський колектив вразив присутніх у залі артистичністю та харизмою. Це ще раз доводить, що керівник ансамблю підходить до своєї роботи з великим трепетом і прискіпливістю.

Віра ПЛУТОК, студентка IV курсу НМАУ імені Петра Чайковського