У філармонії святкуватимуть три дні народження одночасно: Богдани Півненко, Аліси Кузнєцової та… Вольфганга Амадея Моцарта
27 січня на сцені Колонного залу імені Миколи Лисенка відбудеться концерт-святкування дня народження скрипальки Богдани Півненко та …генія епохи класицизму Вольфганга Амадея Моцарта!
Відзначати власний День народження на сцені для Богдани вже стало традицією. Іменинників об’єднує не тільки однаковий день появи на світ, а й більш цікаві паралелі. Адже Моцарт, як і Богдана Півненко, мав особливий пієтет до скрипки!
Одразу після народження Вольфганга його батько – відомий педагог, композитор і скрипаль Леопольд Моцарт – видав підручник «Фундаментальна школа гри на скрипці». І схоже, що вирішив протестувати власну методику на синові! Адже, у 7 років юний Вольфі вже грав на скрипці, у 10 – написав свій перший концерт для скрипки «Аделаїда», а у 19 – відомі п’ять концертів для скрипки з оркестром (упродовж року!).
Тож закономірно, що святкова програма розпочнеться саме з творів видатного композитора. Прозвучать його Дивертисмент сі-бемоль мажор (ІІ і ІІІ частини), Симфонія кончертанте для скрипки й альта (ІІ і ІІІ частини), Арія Графині з опери «Весілля Фігаро».
Цього вечора також звучатимуть віртуозні твори Штрауса, Паганіні, Вілли-Лобоса, Сарасате й українських композиторів Олександра Поволоцького, чий твір-попурі «Моцарт + Моцарт» спровокував назву концерту, «Віденський салат» Юрія Шевченка й Фантазія для скрипки з оркестром «Чао, мучачо» Володимира Зубицького на тему пісні «Besame mucho» Консуели Веласкес.
Отже, Моцарт + Національний ансамбль солістів «Київська камерата», диригент Володимир Шейко плюс зіркові музиканти: Богдана Півненко (скрипка) та Сусанна Чахоян (сопрано), Мирослава Которович (скрипка) та ще одна іменинниця Аліса Кузнєцова (скрипка), Кирило Бондар (скрипка) й Катерина Супрун (альт).
Модераторка – Ольга Лозинська.
Богдана Півненко – народна артистка України, лауреатка міжнародних конкурсів, солістка, а віднедавна й художня керівниця Національного ансамблю солістів «Київська камерата», завідувачка кафедри скрипки (2016–2023), професорка Національної музичної академії України.
Також вона є продюсеркою і солісткою аудіопроєкту «Антологія сучасної української музики». Впродовж багатьох років активно пропагує новітню українську музику в Україні та за кордоном, зокрема, у таких залах, як Berliner Philharmonie, Weill Hall, Carnegie Hall, Palau de la Musica Catalana та інших.
За інформацією пресрелізу